Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Kared burs değerlendirmelerine başladı - www.magicfm92.com.tr
   
 Kared burs değerlendirmelerine başladı

Kared burs değerlendirmelerine başladı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 24.9.2009 - 12:12:21


Gönül isterdi ki ihtiyaç sahibi müracaat eden bütün kardeşlerimize, öğrencilerimize destek olabilsek, yardımcı olabilsek. Ama Karabük Eğitimi Geliştirme Derneğinin imkanları bu sene 300 civarında yüksek öğrenim öğrencisine burs verilebilecek.

 

Karabük Eğitim Geliştirme Derneği Mali Sekreteri İlhan Alpboğa, 2 bin 200 öğrencinin burs almak için müracaatta bulunduğunu fakat 300 öğrenciye burs verileceğini söyledi.

Burs verilecek öğrencilerin bilgisayar sistemi ile belirleneceğini söyleyen Alpboğa, "17 Ağustos 21 Eylül tarihleri arasında yüksek öğrenim görecek öğrencilerimizin burs müracaatlarını aldık. Bayramın ikinci günü itibariyle kayıtlar sona erdi. 2 bin 200’ün üzerinde yüksek öğrenim öğrencisi Karabük Eğitim Geliştirme Derneği’ne burs müracaatında bulundu ve bunları Yönetim Kurulu toplanacak, değerlendirme komisyonu oluşturulacak. Değerlendirme komisyonu önümüzdeki hafta içerisinde çalışmalara başlayacak ve Kasım ayında bursu hak eden öğrencilere bursları ödenmeye başlanacak. Karabük Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Bölümü’nün desteği ile öğrencilerimizi ihtiyaç sırasına göre tespit edebilmek amacıyla Bilgisayar yazılımı gerçekleştirildi. Zaten arkadaşlarımız da geldiler gördüler, dernekte nasıl titiz çalışıldığını. Çünkü gerçek ihtiyaç sahiplerinin haklarının yenmemesi için böyle bir sisteme gitme ihtiyacı duyduk. Gönül isterdi ki ihtiyaç sahibi müracaat eden bütün kardeşlerimize, öğrencilerimize destek olabilsek, yardımcı olabilsek. Ama Karabük Eğitimi Geliştirme Derneği’nin imkanları bu sene 300 civarında yüksek öğrenim öğrencisine burs verilebilecek. Bu da sistem incelemesi, maaş durumuna göre, okuyan öğrenci durumuna göre, çocuk sayısına göre yani mağdurluk ölçüsüne göre, ihtiyaç ölçüsüne göre sistem bizim işimizi kolaylaştıracak. Sistemin sıralamasını kontrol edeceğiz değerlendirme komisyonu üyesi arkadaşlarımızla birlikte. Bunun geliri Karabük caddelerindeki ücretli otoparklarda araç sahiplerinin verdikleri 1 TL’lik ücretlerle bu öğrencilerimizin ihtiyaçları giderilmeye çalışılıyor. Karabük’teki araç sahiplerimizden ricada bulunuyorum şundan emin olsun, park için verdikleri her 1 TL gerçekten ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacak. Tabi Derneğin amaçlarında sadece Yüksek Öğrenim öğrencilerine değil, ihtiyaç sahiplerine, mağdurlara, yoksullara, hastalara da yardım var. Bu arada da 50 civarında İlköğretim ve ortaöğretim öğrencisine de mağdurlukları ölçüsünde işte servis olarak, kırtasiye yardımı olarak da Okul Aile Birlikleri ve Okul Yönetimleri işbirliğiyle mağduriyet derecesine göre seçilerek onlara da yardımda bulunacağız. Belki bir kişi bir öğrenciyi karşılayamayabilir ama bir apartmanda on kişi bir araya geldiklerinde 10’ar TL verdiklerinde bir öğrenciyi okutabilirler. Siteleri, apartmanları göz önüne aldığımızda ciddi bir rakam. Bu Dernek Yönetimine güvensinler. Torpil olması mümkün değil. Kim torpil yaparım, şu öğrenciye burs verdiririm derse yalan söylüyordur. Bizim derdimiz gerçek ihtiyaç sahiplerini bulabilmek, onlara ulaşabilmek, o kardeşlerimizin sıkıntılarını giderebilmektir. İnşallah Allah yüzümüze bakar, yüzümüzün akıyla gerçek ihtiyaç sahiplerini bularak bu ağır vebalin altından kalkmış oluruz" dedi.  Editör :  Editör

4555 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 16 Puan Verildi
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 1 )   

 seda

Tarih : 23.10.2010 17:00:26  

  torpilli burslar

Kayıtlı İp: 188.56.139.58


Burs için belirli kriterler olduğu açıklanmıştı.. Not ortalaması alttan ders ve maddi durum gibi.. Ancak bunların göz ardı edildiğini öğrendik. geçen yıl torpil yapıldı diye iptal olmuştu burslar.. Güya bul yıl yeniden dört dörtlük incelenecekti ve torpil olmayacaktı..Ancak kendisine burs çıkan arkadaşların ağzından duyduklarıma göre burs vereceklerine dair geçen yıladan söz bile verilmiş Çünkü burs alan arkadaşın maddi durum gayet iyi ortalaması vasat, alttanda dersi var..Bence torpil yapılabilmesi için yeniden böyle bi yenileme yapıldı..
  Sayfalar : İlk Sayfa - [1] - Son Sayfa

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Nisan 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 5
 Bugün : 328
 Dün : 665
 Toplam : 715618
 Ip No : 18.234.111.56
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7921 5.8025
  Euro 5.1626 5.1968
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.