Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Kalkınma Ajansı Yönetimi Karabükte toplandı - www.magicfm92.com.tr
   
 Kalkınma Ajansı Yönetimi Karabükte toplandı

Kalkınma Ajansı Yönetimi Karabükte toplandı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 12.11.2009 - 18:44:00


Ev sahibi olması dolayısıyla toplantının açılış konuşmasını yapan Karabük Valisi Nurullah Çakır, Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti

 

TR81 Düzey 2 Bölgesinde kurulan ve Zonguldak, Bartın, Karabük illerini kapsayan Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunun üçüncü toplantısı Karabük’te yapıldı.


            Valilik toplantı salonunda Yönetim Kurulu Başkanı Zonguldak Valisi Erdal Ata Başkanlığında yapılan toplantıya Karabük Valisi Nurullah Çakır, Bartın Valisi İsa Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili,  Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref,  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ile TSO Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları katıldılar.


Ev sahibi olması dolayısıyla toplantının açılış konuşmasını yapan Karabük Valisi Nurullah Çakır, Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek “Dönemsel olarak Zonguldak Valimizin Başkanlığında başlayan Kalkınma Ajansımızın bugün Karabük’te Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmekteyiz. Dünden bugüne bu üç il arasında var olan kader birliğinin, birlikteliğin daha iyi pekişmesi için daha önceki toplantımızda böyle bir karar almıştık. Bu anlamda bu toplantımıza Karabük’te ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ben toplantımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor sözü Yönetim Kurulu Başkanımız Zonguldak Valisi Erdal Ata’ya bırakıyorum.” dedi.


Zonguldak Valisi Erdal Ata ise konuşmasında, yasa gereği aylık toplantıyı yaptıklarını, Genel sekreter atamasının yapıldığını ve Devlet planlamaya ilgili yazının gönderildiğini ve onay beklendiğini, bir daha ki toplantıya genel sekreter atanmış olarak yapılabileceğini belirtti.


Vali Ata, ayrıca Almanya’da bulunan Zonguldak-Bartın- Karabüklüler derneğinin girişimleriyle Almanya’dan bir heyetin Bölgeye gelerek incelemeler yapmak ve yatarım potansiyelini görmek istediklerini ve heyetin 17-21 Kasım tarihleri arasında Zonguldak başta olmak üzere Karabük ve Bartın illerini gezerek incelemelerde bulunacaklarını söyledi. Vali Ata, bu konuda Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde görevli Doç. Dr. Ahmet Özarslan’ın gerekli organizasyonu yaptığını belirterek sözü Özarslan’a verdi.


Vali Ata’dan sonra söz alan Özarslan, heyetin 17-21 Kasım tarihleri arasında bölgeye geleceğini, heyetin Zonguldak maden ocakları başta olmak üzere, Ereğli ilçesinde tersanelerde, Karabük’te ise Kardemir ve Safranbolu’yu gezeceğini, Bartın da ise Amasra başta olmak üzere Bartın’daki HEMA şirketini ziyaret edeceklerini söyledi. Özarslan’ın gerekli bilgileri vermesinin ardından toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.


  Editör :  Editör

1536 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
 
 Takvim

Haziran 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 10
 Bugün : 518
 Dün : 525
 Toplam : 935379
 Ip No : 34.204.168.209
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.7573 6.7695
  Euro 6.1683 6.2092
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.