Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Vergili AKP İl Başkanına Ayar Çekti - www.magicfm92.com.tr
   
 Vergili AKP İl Başkanına Ayar Çekti

Vergili AKP İl Başkanına Ayar Çekti
 Yazı Boyutu

 Tarih : 8.12.2009 - 13:19:10


AKPli Belediye Meclisi Üyesi Ayanoğlunun uğradığı saldırının tasvip edilecek bir olay olmadığını söyleyen Belediye Başkanı Rafet Vergili Koltuk heveslisi değiliz, seçimle geldiğimiz yeri müfettişle alacaklarsa buyursunlar dedi.

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili basın toplantısı düzenledi. AKP’li Belediye Meclis Üyesi Turan Ayanoğlu’nun uğradığı saldırıyı tasvip edilecek bir olay olmadığını belirten Başkan Vergili “ İktidar partisi il başkanı bu olayı polemik meselesi haline getiriyor. Bir senaryo yazdılar oynuyorlar” dedi

            SEÇİMLE GELDİĞMİZİ YERİ MÜFETTİŞLE ALACAKLAR BUYURSURLAR

2008 yılı özel kalem harcamasının 890 milyar olduğunu, önceki hizmet alımı ile şimdiki hizmet alımı arasında 3.5 milyon TL fark olduğunu belirten Başkan Vergili “ AK parti İl Başkanı Ömer Ayar, madem o zaman bunların hesabını versin? O zaman neden İç İşleri Bakanlığından müfettiş istemedi. İl Başkanı olarak niye hesap sormadı” diye kaydetti.

  Belediye Meclis üyesi Turan Ayanoğlu’na yapılan saldırısı sonrasında ilk kez konuşan ve önemli iddialarda bulunan Belediye Başkanı Rafet Vergili, olayın gerçekleştiği gün akşamı hastaneye giderek Turan Ayanoğlu’nu ziyaret ettiklerini, olayın tasnif etmediklerini söyledi.

Olayın hiçbir tasnif edilecek yanı olmadığını da belirten Vergili, olaydan dolayı son derece üzgün olduğunu ve iktidar partisinin il başkanının konuyu polemik meselesi haline getirdiğini, olayla Belediye hizmetlerini birbirine karıştırdığını ifade ederek, saldırının ne Belediye Başkanı Rafet Vergili ile nede Belediye hizmetleri ile alakası olmadığının altını çizerek,  “ Seçimde kaybettiklerini müfettişle alacaklarsa buyursun alsınlar” dedi.

                        ÜZÜCÜ OLAYI PROPAGANDA MESELESİ YAPTI

İktidar Partisi temsilcilerinin bir senaryo yazdıklarını ve bunu en iyi şekilde sahnelediklerini belirten Vergili, şunları söyledi:

 

Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar’ın üzücü olayı propaganda meselesi yaptığını belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili  “ Ömer Ayar mahalli seçimlerde il başkanıydı, neden seçimi kaybettiler kendine sorsun. Postane Müdürünü neden görevden aldılar kendine bir sorsun. Kendi İl Başkanlığı süresince hangi hizmeti getirmiş Karabük’e bir sorsun. Ömer Ayar bu üzücü olayı propaganda meselesi yaptı. Bizim kararlı tutumumuz olmasaydı bugün doğalgaz Karabük’e gelmezdi. Hastanede bizim kararlı tutumuz sonucu yapılacak. Yoksa bunların bir iş yapacağı yok. Almışlar ellerine maket dolaştırıyorlar. Getiriyorlar bir yerden maket bu diyorlar, sonrada bu olmadı diyorlar. Biz inşaat işini bilmeyen biri değiliz. Bir maketi nereye istersen öyle veya böyle uygularsın. Vatandaşı kandırmasınlar. Üzücü bir olayı belediye hizmetleri bağdaştırmaları çok kötü. Soruyorum, bir önceki Belediye Başkanı TOKİ’nin dışında beş yılda hangi büyük hizmete imza attı. Bizim 10 ayda yaptıklarımızı onlar beş yılda yaptılar.”

 BİR YILLIK ÖZEL KALEM HARCAMASI 890 BİN TL

2008 yılı özel kalem harcamasının 890 bin lira olduğunu, önceki hizmet alımı ile şimdiki hizmet alımı arasında 3.5 milyon TL fark olduğunu da belirten Vergili, “ Ömer Ayar madem o zaman bunların hesabını versin? O zaman neden İç İşleri Bakanlığından müfettiş istemedi. İl Başkanı olarak niye hesap sormadı. Hiç kimse demagojiyle seçim kazanmadı. Parkomat gelirlerini ne yaptılar. Biz bugün parkomat gelirleri ile 285 öğrenciye burs veriyoruz. İnşallah sayıyı daha da yükselteceğiz. Bugün 10 aylık gibi kısa sürede iki mezarlığı çiçek bahçesine çevirdik, temizledik. Avrupai iki park yaptık. 40 kilometre yol asfaltladık. 15 kilometre alt yapı yaptık. Önümüzde yedi ihale var. Onları yaptığımızda Karabük’te tüm mahallerde inşaatlar başlayacak. Karabük’ün çehresi değişecek. Biz hizmet yapıyoruz, siyaset değil” dedi.

                        KAYITLARA GEÇECEK DİYE BİR ŞART YOK

Başkan Vergili, Kasım ayı Meclis toplantısındaki tüm konuşmaların tutanaklara geçmesi yönünde bir şart olmadığını söyleyerek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Kaç gündür Demokrasi’den bahsediyorlar. Peki sorarım müfettişlerin gelmesi demokratik mi? Müfettişler neyin araştırmasını yapıyorlar. Ben Belediye Başkanı olarak, ya da siyasetçi olarak Türkiye’de gelişen olayları kınayamam mı? buna hakkım yok mu? Bugün yedi şehit verdik, bu şehitlerden sonra PKK terörünü kınamak suç mu?.Yerel seçimlerde kaybetmenin bilançosunu seçimi kazananlara çıkartmaya çalışıyorlar. Artık Belediye’de çalma çırpma dönemi bitti, belediye işçisine pankart astırma, işçiyi tehdit etme dönemi bitti. Her şey bir program dahilinde yapıyorlar. Senaryo iyi yazılmış, sahneye çıktılar ve oynuyorlar. Kaybeden Belediye başkanı Hüseyin Erer’in kapı kapı geziyor. Ankara’da göreve başladı, görevine gitmiyor. Burada kapı kapı geziyor. Toplantılar yapıyor. Turan Ayanoğlu’nu ziyareti sırasında Devlet hastanesi önünde, yeniden seçim olacak, hazırlanın diyecek kadar olayı propaganda aracı yapıyor Erer. Koyun can derdinde kasap et derdinde. Gitsin Ankara’da görevini yapsın”

 KAYMAKAMLIK BİNASINDA VALİ OTURUYOR

Daha bir kuruma bile bina yapamadıklarını hatırlatan Vergili “ Yedi yıldır hangi kurumun binasını yaptılar. Bugün hükümet konağı olarak kullanılan bina Kaymakam için yapılmıştı, bugün vali oturuyor” dedi

 

 

 


  Editör :  Editör

2105 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 12 Puan Verildi
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Aralık 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 12
 Bugün : 201
 Dün : 489
 Toplam : 1007490
 Ip No : 3.237.66.86
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.7892 7.8032
  Euro 7.4682 7.5177
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.