Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - İlk Sosyal Yaşam Merkezi Açıldı - www.magicfm92.com.tr
   
 İlk Sosyal Yaşam Merkezi Açıldı

İlk Sosyal Yaşam Merkezi Açıldı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 29.4.2010 - 17:32:57


Belediye Başkanı Rafet Vergili açılışta yaptığı konuşmada Sosyal yaşam merkezlerinin görev süresi içerisinde yaygınlaştırılacağını söyledi.

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan her mahalleye bir sosyal yaşam merkezi projesi kapsamında Atatürk Mahallesi’nde yapım çalışmaları tamamlanan Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışı Vali Nurullah Çakır, Belediye Başkanı Rafet Vergili, Daire Müdürleri, Birim Amirleri, Sivil Toplum Örgütü Yöneticileri ile çok sayıda mahalle sakinin katılımı ile yapıldı.
Düzenlenen törede Atatürk Mahallesi Muhtarı Muammer Şanlı yaptığı açılış konuşmasında Sosyal Yaşam Merkezinin mahallerine kazandırılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanı Rafet Vergili olmak üzere Belediye personeline teşekkür etti.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise Sosyal Yaşam Merkezi Projesini ilk olarak Namık Kemal ve Atatürk Mahallerinde hayata geçirdiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Daha önce sizlere söz verdiğimiz gibi mahallelerimizde ki yaşamları şehir merkezi yaşantısına çekmek amacı ile yapmış olduğumuz program kapsamında ilk olarak Namık Kemal ve Atatürk Mahallelerimizde Sosyal Yaşam Merkezi Projemizi hayata geçirdik. Sosyal Yaşam Merkezlerimizde mahallemizin tamamen sosyalleşmesi, iş eğitim merkezlerimizin ve talebelerimize yönelik kurslarımızın açılması. Kadınlarımızın, genç kızlarımızın bir araya gelebilecekleri kafeteryaların oluşması, internet kafeler aracılığı ile de çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasını hedefliyoruz. Şunu açıkça ifade edebilirim ki 15 gün içersinde bizim kültür merkezimiz kültür evi olarak hizmetine devam edecek. Biz isteriz ki sosyal Yaşam Merkezimizde PTT şubemiz olsun, bankamatiğimiz bulunsun. Bu mahallelerimizde ki Sosyal Yaşam Merkezlerimize ikinci bir olgu olarak ayrıca isteyen vatandaşlarımızın çamaşırlarını çamaşır makinelerinde yıkama imkanı sunduk. Beş yıllık hizmet süremizin sonunda bu mahallede hiç kimse su, yol ve dere ıslahı konusunda hiç bir şey konuşamayacak. Burada emeği geçen tüm belediye personelinde görevli arkadaşlara teşekkür ediyorum. Mahallemize kazandırdığımız ve açılışını yapacağımız Sosyal Yaşam Merkezimizin de mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.”
Karabük Valisi Nurullah Çakır ise yaptığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Dünkü yerel yönetim anlayışındaki hizmetlerin günümüz şartlarına göre değişim gösterdiğinizi anlıyoruz. Düne bakıldığında sadece, kanalizasyonu, içme suyu, yolu ve imarı düşünülürken, bugün ise gelişen insanlığın ihtiyaçlarını uygun olarak yediden yetmişe karşılamayı hedefleyen bir anlayış ile ister yasaların ön görmüş olduğu hususlar olsun, isterse sadece kolektif bir alanda müşterek ihtiyaçların giderilmesi hususunda olsun yerel yönetimlerimizin kendilerini zorladıklarını ve alt yapılarını buna göre hazırladıklarını görüyoruz. Bu anlamda çok yönlü yavrularımızın internet kullanımından, hanımefendilerimizin çamaşır yıkamalarına kadar bir çok alanda ince düşünülmüş. Sosyal Yaşam Merkezimizin mahallemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından Atatürk Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi Açılışı Karabük Valisi Nurullah Çakır, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Belediye Başkan Yardımcısı Ezgi Töre Gündüz tarafından yapıldı. Açılışın ardından tesis gezilerek katılımcılara ikramda bulunuldu.


  Editör :  Editör

1510 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mayıs 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 8
 Bugün : 494
 Dün : 438
 Toplam : 931764
 Ip No : 34.204.176.125
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.7917 6.8040
  Euro 6.3044 6.3461
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.