Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Kardemir Genel Kurulunda Basın Mensupları Açılışın Ardından Dışarı Çıkarıldı - www.magicfm92.com.tr
   
 Kardemir Genel Kurulunda Basın Mensupları Açılışın Ardından Dışarı Çıkarıldı

Kardemir Genel Kurulunda Basın Mensupları Açılışın Ardından Dışarı Çıkarıldı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 30.4.2010 - 16:59:26


Karabüklü haddeciler genel kurula katıldı ve Haddeciler Derneği Başkanı Gökalp Büyükbektaşı divan başkanlığına önerdi. Yapılan oylamada hisse çoğunluğu galip geldi Büyükbektaş divan başkanı seçilemedi.

 

Kardemir Anonim Şirketinin olağan genel kurulu Memurlar Kulübünde yapıldı.

            Daha önceki yıllara oranla katılımın çok yüksek olduğu genel kurulu basın mensuplarını sonuna kadar takip etmeleri için izin verilmedi.

Basın mensupları genel kurul salonundan Divan Başkanı Prof. Dr. Ersin Çamoğlu’nun uyarısı ile çıkmak zorunda kaldılar

            Kardemir Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan’ın açılış konuşması ile başlayan genel kurulda Yolbulan “2009 yılında dünyayı sarsan ekonomik kriz demir çelik sektörünü de büyük oranda etkiledi. Yaşanan fiyat değişiklikleri nedeniyle bir çok firma üretimlerini durdurdu yada büyük sıkıntı içerisine girdi. Kardemir yönetim kurulu olarak uyguladığımız politikalarla tüm zorluklara rağmen krizi başarıyla atlattık. Şirketi zarara uğratmadan üretimine devam ettirdik” dedi

                                   DİVAN BAŞKANLIĞINA 2 İSİM ÖNERİLDİ

            Kardemir Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan’ın konuşmasının ardından genel kurul için divan başkanlığına iki isim önerildi. Hissederlardan Murat Orhan Divan Başkanlığını Haddeciler Derneği Başkanı Gökalp Büyükbektaş’ı önenirken, Kardemir yönetim kuruluda Prof. Dr.Ersin Çamoğlu’nu aday gösterdi. Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Salim Sungur’un yaptığı hesaplama sonunda  Kardemir Yönetim kurulunun divan başkanlığı için önerdiği isim olan Prof. Dr. Ersim Çamoğlu divan başkanlığına seçildi.

Divan Başkanının seçilmesinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasından sonra Kardemir Anonim Şirketi Genel Müdürü Fadıl Demirel’de bir konuşma yaparak “  Sektör 2008 yılının ilk yarısında fiyatlarda yaşanan müthiş yükseliş sonucu büyük kazançlar sağladı. Ancak 2008 yılının ikinci yarısından itibaren yaşanan keskin düşüşler sonucunda demir çelik üreticileri dar boğaza girdi. Dünya çelik üretiminin yüzde 8 düştüğü dönemned Kardemir yüzde 4 oranında üretimini azalmıştır. Yönetim olarak yarı mamul satma yarına nihai ürünleri piyasaya arz ederek daha fazla kazanç sağlamayı tercih ederken bir taraftan da modernizasyon çalışmaları devam etmiştir. Yine Kardemir olarak çevre yatırımlarının büykü bölümünü sona erdirdik. Toz toplama imalatını tamamladık kısa sürede montajını bitireceğiz” dedi

Kardemir Genel Müdürü şirketin 50 megavatlık bir enerji santrali projesine başladığını ve tesisin tamamlanmasının ardından Kardemir’in dışarıdan elektrik alan değil elektrik satan bir şirket haline geleceğini ve 15 megavat elektriği piyasaya vereceklerini belirtti.Genel Müdür Demirel ayrıca bir sinter tesissini de kuracaklarını belirtti.

2003-2009 arası:519 milyon yatırım yapıldığını, devlete 755 milyon TL ödendiğini,başlamış ve hedeflenen yatırımlar tutarının 150 milyon olduğunu belirten Kardemir Genel Müdürü yapılacak yatırımların ardından Kardemir’in yıllık kapasitesini 1 milyon 700 bin tona çıkartacağını belirtti.

Genel Müdür Fadıl Demirel’in konuşmasının ardından önetim ve denetim kurulu raporları okundu. Genel kurul daha sonra karşılıklı müzakerelerle devam ederken basın mensuplarının genel kurulu takip etmesine izin verilmedi

 


  Editör :  Editör

1762 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 3 Puan Verildi
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Aralık 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 15
 Bugün : 218
 Dün : 489
 Toplam : 1007507
 Ip No : 3.237.66.86
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.