Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Kardemirle Şehir Kavgası Kızışıyor - www.magicfm92.com.tr
   
 Kardemirle Şehir Kavgası Kızışıyor

Kardemirle Şehir Kavgası Kızışıyor
 Yazı Boyutu

 Tarih : 1.5.2010 - 23:55:17


Ortak Basın toplantısı düzenleyen TSO Başkanı Baylan, Haddeciler Derneği Başkanı Büyükbektaş ve A. Nur Çebi Kardemir yönetimini eleştirdi.

 

Kardemir Genel Kurulunun ardından ortak basın toplantısı düzenleyen TSO Başkanı Pehlivan Baylan, Haddeciler Derneği Başkanı Gökalp Büyükbektaş ile Kardemir eski yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Nur Çebi Kardemir yönetimini adeta topa tuttular.

Yönetimin Satış politikalarının eleştirildiği basın toplantısında Baylan;

“Genel Kurulda kentim ve üyelerim adına kendilerine adeta yalvardım, ancak kılları kıpırdamıyor,aynı vurdumduymazlık devam ediyor,artık canımıza tak etti,ben 7 yıl ANAP İl Başkanlığı yaptım ve partimin içinde bulunduğu 57. Hükümet çıkarttığı kararname ile bu şirketi kurtardı,Kardemir’in 1 kg cevheri,kömürü olmadığı için kapısına kilit vurulma noktasına geldiği günlerde işimi,ailemi,her şeyimi feda edip Ankara’da günlerce bakanların kapısında yattım,bu kararnameyi ben çıkarttım, ama biz bu kent için,çalışan için,sanayici için,esnaf için mücadele ettim,çıkan kararname ile devlet bir gecede şirketin 100 milyon borcunu sildi,ben iki adamın borcunu sildirmedim,Karabük’ün borcunu sildirdim,ben bu şirketi iki adam servetine servet katsın diye kurtarmadım . Bir insana ekmek vermekten daha kutsal ne var,ben 50 kişiyi işten çıkartmak zorunda kaldım,yüreğim kan ağlıyor,hammadde bulamadığım için,vermedikleri için çıkarttım,üretilen kütüğü bizler dağıtsalar,bu kentin sanayicisini,işsizini düşünseler,paylaşmayı bilseler ne olur,paylaşmasını bilmeyenleri biz paylaşacağız Mücadele başladı, bu saatten sonra dönüş yok,başta adli makamlar olmak üzere gidilmesi gereken her makama gidecek ve yaşanan bu sıkıntıları sona erdirmek için her türlü mücadeleyi vereceğiz” dedi.

Kardemir eski yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Nur Çebi de yaptığı açıklamada;

“72 milyon zarar açıklanıyor, bu zararın nasıl oluştuğunu sizlere açıklayayım; sabah 08:00’da satış tahtası açılıyor, 08:05’de kapatılıyor,bu 5 dakika içinde üretilen mallar iki yönetim kurulu üyesinin şirketleri tarafından alınıyor, biz 440 dolardan yazılı olarak kütük talep ediyoruz ancak bize verilmiyor, aynı mal yönetim kurulu başkanı ve başkanvekiline 425 dolardan satılıyor,bir parti malda Kardemir’in zararı 30 milyon oluyor,Kardemir 72 trilyon zarar ederken yönetim kurulu üyelerinin şirketleri de para kazanıyor” dedi.

Çebi Çelik İş Sendikası Genel Başkanı H. Feridun Tankut’u ima ederek de;  “Sendika küçük bir çocuk gibi top oynuyor,görevini yapmıyor,bir an evvel asli görevlerine geri dönmeleri gerekiyor,sanıyorum anları birileri Karabükspor’da oyalayarak asıl yapmaları gereken işleri yaptırmıyor.” Şeklinde konuştu.

Haddeciler Derneğinin yeni başkanı Gökalp Büyükbektaş da açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Ben 2000 yılında da Haddeciler Derneği Başkanı idim, o zaman 44 üyemiz vardı, bugün ise 22 üyemiz var ve bunların birçoğu da faal değil,bu haddeler burada hammadde olduğu için kuruldu ancak bugün kendilerine hammadde verilmediği için ya kenti terk ediyorlar ya da tesislerini kapatıyorlar,Kardemir’de 3 bin işçimiz var diyorlar,bizim üyelerimizde 3 bin işçi çalıştırıyor,eğer Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan ve Başkanvekili Kamil Güleç Kardemir’in ürettiği kütüğü kendi tesislerine aktarmak yerine bize satsa biz iki vardiya çalışır ve 3 bin işçi daha istihdam ederiz,ülkemizin en büyük sorunu işsizlik iken yapılan bu uygulamayı kınıyoruz,burası sizin babanızın çiftliği değil,devlet burayı özelleştirirken çalışanlara ve yöre halkına 1 TL gibi sembolik bir rakamla vardı,bu kentin sanayicileri olan bizleri düşünmez zorundasınız,Genel Kurulda 72 milyon zarar açıkladınız,bu zararın nereye gittiğini ben merak ediyorum”


  Editör :  Editör

1901 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 15 Puan Verildi
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
 
 Takvim

Haziran 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 5
 Bugün : 265
 Dün : 531
 Toplam : 935657
 Ip No : 34.204.168.209
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.7573 6.7695
  Euro 6.1683 6.2092
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.