Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Çebi Kardemir ve Sendikaya Zehir Zemberek - www.magicfm92.com.tr
   
 Çebi Kardemir ve Sendikaya Zehir Zemberek

Çebi Kardemir ve Sendikaya Zehir Zemberek
 Yazı Boyutu

 Tarih : 12.5.2010 - 16:31:08


Kardemiri teslim ettiğiniz 3 aile o dönemde yönetimden kaçarak Kardemiri sizlerin ve Karabük halkının kucağına bıraktılar. Sizlerde bizans oyunlarına alet olarak Kardemiri üç aileye teslim ettiniz.

 

Kardemir eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Kaptan Şirketler Grubu Yöneticilerinden Ahmet Nur Çebi yaptığı yazılı açıklama ile sendika ve kardemir yönetimi için zehir zemberek sözler söyledi.
Çebi'nin açıklaması aynen şöyle;

Çelik – İş Sendikası Genel Başkanı ve  Kardemir Karabük Spor kulüp Başkanı Sn.H.Feridun Tankut Bey’in şahsımı ve Karabük te  bulunan diğer sanayici  arkadaşlarımı kastederek söylemiş olduğu ve basında çıkan haberlerden öğrendiğim açıklamalarına cevaben bir Karabük lü sanayici olarak aşağıdaki açıklamaları yapmamız gerektiğine inanıyorum. 

 “Fabrikanın kötü gittiği dönemlerde kaçanlar bu gün iyi gittiğinde nemalanmak için konuşuyorlar.”diyorsunuz EVET doğru söylüyorsunuz zor dönemlerde şahsım ve Karabük te bulunan diğer sanayici arkadaşlar  Kardemir’in o zor sürecinde gerek yönetimde bulunarak gerekse dışarıdan desteklerini verdiler ama şu an Kardemir’i teslim ettiğiniz 3 aile o dönemde yönetimden kaçarak Kardemir’i sizlerin ve Karabük halkının  kucağına bıraktılar. Sizlerde bizans oyunlarına alet olarak Kardemir’i üç aileye teslim ettiniz. 

Bizlerde diyoruz ki Kardemir bu gün ayaklarının üzerinde durabiliyorsa o zor dönemlerde mücadele veren Karabük Haddecisi, Esnafı, Nakliyecisi, Demir tüccarı, yöre halkı ve en önemlisi de alın terini akıtan Kardemir işçisi sayesindedir.  

Kardemir AŞ Yönetiminde bulunan üç aile Kardemir’in ürünlerinin üzerine kar payı koyarak satışı da 5 dakika da açıp kapatarak Kardemir’in yapacağı karları kendi ceplerine koyuyorlar; 

Kardemir’in 2 Nisan 2010 da yapılması gereken Genel Kurulu % 51 çoğunluk sağlanamadığı için 30 Nisan 2010 tarihine ertelenmiştir. Fakat Kardemir yönetiminde bulunan 3 aile sanki fabrikanın % 51 i ne sahipmiş gibi Kardemir’in üretimin % 70 ini almaktadırlar. Dünya piyasasında fiyatlar yükselirken Kardemir Yöneticileri ürünlerden daha fazla kar yapmak için satışı açıp kapama yaparken Karabük Haddecisi demir tüccarı da yöneticilere 10-20 usd kar vererek yöneticilerden almak zorunda bırakılmaktadır. Bunun sonucu olarak haddehanelerin çoğu haksız rekabet nedeniyle çalışamamakta ve binlerce işsiz sokaklarda dolaşmaktadır. Bunları görmüyor musun?  Bu karlar Kardemir hanesine yazılsa bunları da siz işçilerinize verseniz kötümü olur?

 Kardemir’in  ve Kardemir işçisinin  savunucuları diye gördüğümüz Siz Çelik –İş sendikası Başkanı Sn.H.Feridun Tankut ve arkadaşları  bunları neden seyrediyorsunuz. Kardemir A.Ş de çalışan işçi arkadaşlarında haklarını gasp ettiklerini görmüyor musunuz? Yoksa üyeniz işçilerin % 42 haklarını ellerinden alırken onlara sözünüz mü var.  

Kardemir özelleştirme sürecin de ki Ana sözleşmesini okumanızı tavsiye ediyorum. Sözleşmede Kardemir 1 tl gibi cüzi rakamla öncelikle Kardemir işçisine çalışanına, esnafına ve yöre halkına verilmedi mi ve de bu işçiyi siz temsil etmiyor musunuz?

İşçiniz ne durum Karabük haddecisi, demir tüccarı nakliyecisi esnafı yöre halkı ne durumda bunları gözlemlemiyor musunuz? Karabük her geçen gün erimekte nüfusu düşmekte yatırımcılar Karabük ten kaçmak ta bunlar Kardemir’in bir ana temsilcisi olarak sizleri ilgilendirmiyor mu yoksa?  

Kardemir A.Ş.nin ve yan şirketlerinin elinde bulunan hisselerle Kardemir yönetiminde bulunan üç aileye çanak tutmayı neden bırakmıyorsunuz. Genel Kurullarda işçiye ait olan çalışanlar vakfında bulunan hisselerle genel kurula katılıp kapalı kapılar ardında konuşulanları dönen bizans oyunlarını vede en önemlisi işçinizin haklarını neden korumuyorsunuz. Karabükte çalışacak o kadar işsiz genç varken neden dışarıdan işçi alınmasına engel olmuyorsunuz? Ve de sizlere asli görevinizi hatırlatmaya çalışan işçileri kapının önüne koymalarına izin veriyorsunuz? 

Karabük Nakliyecisi kan ağlarken yatırımlarınız veya revizeleriniz için Kardemir’e dışarıdan gelen malzemelerinizi taşırken Kardemir yöneticisinin damadının nakliye şirketini kullanıyorsunuz? Kardemir yöneticileri Karabük Haddecisi ve Tüccarı üzerinden bir taraftan Kardemir’in ürünleriyle kar yaparken bir taraftan da nakliyelerini dahi kendileri üstlenmekte nakliyeci esnafını bitirmektedir.

 

Kardemir’in mozot ihalesine giren esnaf  Kardemir zor durumda iken aralıksız hizmetini vermedi mi ? Kardemir iyi durumda iken revize teklif ile ihale Kardemir yöneticisinin sahibi olduğu benzinlikçiye verilme dimi? Sn.Osman Kılavuz da bu arkadaşa giderek Hakkını helal et ben müdahil olamadım senin hakkın dı demedi mi ?

 

Kardemir’in içerde taşeron olarak iş yaptırdığı şirkette yeğeninizin görevi nedir? Kardemir devamlı neden bu şirketle çalışmaktadır. Karabük te bu işleri yapacak şirketler yok mu dur? Kardemir Yönetiminde bulunan haddecinin işlerini de ne tesadüftür ki bu şirket yapmaktadır.  

Tüm bu soruların yanıtı aranırken de sizlere de Karabük Spor Başkanlığı verilerek gözünüz boyanmaktadır.  Karabük sporun başarısı tartışılmaz ve de devamını dileriz ama unutulmamalı dır ki Karabük sporun başarısında sadece sizlerin değil Karabük spora o zor şartlarda maaşında para kestiğiniz  işçinin ve takımını destekleyen tüm Karabük lülerinde payı vardır.Bizlerde Karabük spora Gereken desteği seneler öncesinden yapmış olduklarımızla vermişizdir. her zamanda destek vermekteyiz fakat sizlerde tarafımızdan yapılan futbol sahasının yanına yapılan tesisi de içine alarak kendi isminizi vererek mi teşekkür ediyorsunuz. 

Kardemir bu gün iyi durumda ise bunların altında bu Kardemir işçisinin Karabük sanayicisinin esnafının yöre halkının da  emeği vardır.Sizlerde bunları biliyorsunuz bundan dolayı da sizlere de sesleniyoruz ve sizleri sağ duyuya davet ediyoruz. Kardemir’in yönetimi ana sözleşme gereğine uygun olarak oluşmalı, çalışanlar A grubunda yönetimde 4 kişiyle temsil edilmeli diyen ve sizlere de burasını işçi şirketi olarak yaşatacaksınız diye vasiyeti olan rahmetli Sn.Metin Türker’in Kardemir’i ve sizlerin yanlışlıklarını Kardemir’in Karşısındaki Anıt mezardan seyrettiğini unutmamanızı hatırlatıyor yorumları ve taktirleri Karabük kamu oyuna bırakıyoruz….

 


  Editör :  Editör

2511 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  İlan Alpboğa

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ağustos 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 11
 Bugün : 332
 Dün : 257
 Toplam : 956884
 Ip No : 35.172.233.2
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.1593 7.1722
  Euro 6.7664 6.8112
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.