Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - İnsaf İzan Bulunur mu? - www.magicfm92.com.tr
   
 İnsaf İzan Bulunur mu?

İnsaf  İzan Bulunur mu?
 Yazı Boyutu

 Tarih : 5.7.2010 - 12:20:25


Sendikal mücadelede sinirler her geçen gün biraz daha gelirken Kardemir işyerlerinde baskılar arttı, özel güvenlik görevlileri gaz sıktıkları işçileri jopladı. 6 işçi iş göremez raporu aldı 20 işçi özel güvenlik görevlileri hakkında şikayette bulundu

 

Kardemir A.Ş.’de Çelik İş Sendikası ve Türk Metal Sendikası arasında devam eden yetki mücadelesinde Türk Metal Sendikasına üye  işçiler eylemlerini sürdürüyor.
Türk Metal Sendikasına üye olan Kardemir işçileri kendilerine sendika değiştirmeleri yönünde baskı yapıldığı iddiası ile 5  gündür servis otobüslerine binmeden fabrikadan yürüyerek çıkma eylemi yapıyorlar.
Pazar günü 30 kişilik bir grup işçi fabrika içinde servis otobüslerine zorla bindirilmek istenildi ve işçiler bu tutumu protesto için oturma eylemi başlattılar. i
2 saat süren oturma eylemi sırasında Kardemir özel Güvenlik personeli jop ve biber gazları ile işçilere müdahalede bulundu.
Özel güvek görevlilerinin jop ve biber gazı ile müdahale sonrası 6 işçi yaralandı. Yaralanan işçiler Karabük Şirinevler Devlet Hastanesi Acil Servisinde tedavi altına alındılar.
20’ye yakın işçi ise 3 Nisan Polis Merkezine giderek kendilerine jop ve biber gazı ile saldırdıkları iddiası ile Kardemir Özel Güvenlik Personellerinden davacı oldular.
Polis Merkezine davacı olmak için giden işçilere destek amacıyla Türk Metal sendikasına üye çok sayıda işçi ve aileleri de Türk Metal Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Yavuz Gökçe ile Polis merkezi önüne geldi. Polis Merkezi önünde Çevik Kuvvet sıkı önlem aldı.
Kardemir işçilerine, Kardemir Güvenlik Amirliği Personellerinin joplarla ve biber gazı ile müdahaleleri fabrika içindeki tüm işçiler arasında infiale neden oldu.
Türk Metal Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Yavuz Gökçe ise konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Gökçe “İşçi arkadaşlarımız servis otobüslerine binmek zorunda değiller. Kardemir Özel Güvenlik Amirliği de Çelik İş Sendikası yetkililerinden emir alıyor. Özel Güvenliğin işçiye karşı cop ve biber gazı kullanma hakkı yoktur. Kendilerini devletin Polisi ya da Jandarması mı sanıyorlar? İşçi arkadaşlarımıza cop ve biber gazı ile saldıran Özel Güvenlikçilerin tamamını tespit etmiş durumdayız ve hepsinden de davacı olacağız. Türk Metal Sendikasına üye olan 2 Bin’e yakın işçi arkadaşımıza sendikal tercihlerinden dolayı gerek Kardemir yönetimi olsun, gerekse Çelik İş Sendikası Yöneticileri olsun her türlü baskı ve tehdide bulunuyorlar. İşçi arkadaşlarımızı vazgeçiremediler şimdi de özel güvenlik personeline dövdürtüyorlar. Bunların tek tek hesabını Türk Metal Sendikası olarak soracağız. Diye konuştu.


  Editör :  Editör

1609 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 10 Puan Verildi
 Kaynak :  İlan Alpboğa

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Haziran 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 8
 Bugün : 647
 Dün : 649
 Toplam : 742248
 Ip No : 18.212.90.230
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.8826 5.8932
  Euro 5.4229 5.4589
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.