Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Başkan Vergili Ekmek fiyatlarını biz belirlemiyoruz - www.magicfm92.com.tr
   
 Başkan Vergili Ekmek fiyatlarını biz belirlemiyoruz

Başkan Vergili  Ekmek fiyatlarını biz belirlemiyoruz
 Yazı Boyutu

 Tarih : 25.3.2011 - 17:34:07


Ekmek fiyatlarını belediyenin belirlemediğini hatırlatan Başkan Vergili Biz belediye olarak sadece, gramaj ve hijyen duruma bakıyoruz. Fiyat belirleme de yetkimiz yok dedi

 

Karabük’te ekmek fiyatlarının aynı seviyede olmaması nedeniyle gündeme gelen ekmek fiyatları konusunda Belediye Başkanı Rafet Vergili basın mensuplarının konu ile ilgili kendisine yönelttiği soruyu cevapladı

            Ekmek fiyatlarını belediyenin belirlemediğini hatırlatan Başkan Vergili “ Biz belediye olarak sadece, gramaj ve hijyen duruma bakıyoruz. Fiyat belirleme de yetkimiz yok” dedi

           

         Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Vergili ekmek fiyatlarının Oda tarafından belirlendiğini, Belediyenin ise sadece Halk Ekmeğin fiyatını belirleyebileceğini söyleyerek vatandaşların kafasında ki soru işaretlerine açıklık getirmiş oydu.

Başkan Vergili ”Ben Karabük halkına Halk ekmeği 40 kuruştan sattıracağım. 33 fırının menfaati değil, Karabük halkının menfaati beni ilgilendiriyor” diyerek tepkisini dile getirirken, “Karabük’te göreve geldiğimden bu yana ekmek fiyatları konusunda devamlı bir dalgalanma var. 300 gr. Ekmek 75 kuruş ve Halk ekmeğin de fiyatı bunun  %20 daha düşüğü olarak belirlenmiş.Biz ekmek fiyatlarını sabitlemeleri yönünde fikrimizi belirtiyoruz. Bunun dışında bir yaptırım uygulama hakkımız yok.

Esnaf odasının müdahil olması gerekiyor, ama olmadı ve olmak da istemiyor. 33 fırın var. İki yıldır bir sorun yaşanıyor ama, oda bize iki yıldır bu konuda gelmedi bile.

Biz de kendimizce hukuk kurallarını çalıştıracağız. 33 fırın bir tarafa Karabük halkı bir tarafa. Biz halkın çıkarları doğrultusunda gerekli kararımızı aldık.

Ayrıca bu fiyatlarla esnaf odası oynuyor. Bir odanın, aynı kişi 18 yıldır başkanlığını yapıyorsa bunun da bir anlamı vardır. Biz halk ekmeğini 40 kuruşa sattıracağız. Diğer ekmeğin fiyatı beni ilgilendirmiyor.Biz 30 kişinin değil 100 bin kişinin menfaatini koruyacağız.” dedi.

 

Halk ekmek büfelerinin sayısının da artırıldığını söyleyen başkan Vergili Beşbinevler’e dört, 100. yıl mahallesine bir tane daha büfe ilave edildiğini söyledi.

 

Vergili; “İhtiyaç halinde büfe ilavesi yapacağız. Talep olursa her mahalleye de ek yaparız.Ayrıca Esnaf odası denetimlerini iyi yapsa haksız rekabeti de ortadan kaldırırdı. Ucuz ekmek satanlar ya işçisinin parasını vermiyor, ya sigortasını kirasını vermiyor ya da vergisini yatırmıyor. Bunu biliyoruz. 50 kuruşa emek satan ve günde 2 bin 500 ekmek satan bir fırın mutlaka yukarıda bahsettiğim şeylerden birini yapmıyordur. Karabük’te üç bin ekmeğin üzerinde üretim yapan fırın yok. Esnaf odasının gerekli denetimleri yapması gerekiyor.” dedi.

Başkan Vergili, konuşmasın konuşmasında Esnaf odalarına ve fırıncılara da sert göndermeler yaparken,  “Gerekirse ekmeği ihaleyle alırım, gerekirse il dışından ekmek getirtirim.  İki yıldır bu konuda sıkıntı yaşıyoruz ve biz fırıncıların samimiyetine güvendiğimiz için bu sıkıntıyı yaşadık.” dedi.

 

 

 

 

 

 


  Editör :  Editör

1356 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
 
 Takvim

Haziran 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 8
 Bugün : 508
 Dün : 525
 Toplam : 935369
 Ip No : 34.204.193.85
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.7573 6.7695
  Euro 6.1683 6.2092
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.