Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Kültür Sanat - Erzurumlular Gecesine Yoğun İlgi - www.magicfm92.com.tr
   
 Erzurumlular Gecesine Yoğun İlgi

Erzurumlular Gecesine Yoğun İlgi
 Yazı Boyutu

 Tarih : 28.3.2011 - 23:18:00


Erzurum un düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü dolayısıyla Karabük Erzurumlular Derneği bir gece düzenledi.

 

Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KARERDER), Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü dolayısıyla Yenişehir Kültür Merkezinde bir gece düzenledi.

            İlginin yoğun olduğu geceye Vali İzzettin Küçük başta olmak üzere Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, Kocaeli Erzurumlular Federasyonu Başkan ve Üyeleri, Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve Üyeleri, siyaset, iş dünyası ve bürokrasinin önemli isimleri ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Gecenin açılışında bir konuşma yapan Karabük Erzurumlular Derneği Onursal Başkanı Ziya Büyükbektaş “1937 yılında Karabük Demir Çelik Fabrikalarının kurulması ile şehrimize gelen Erzurumlu hemşehrilerimiz burayı kendilerine yurt edinmişlerdir. Burada üçüncü kuşak olan bizler Karabük’lüyüz. Ama, ata diyarımız olan Erzurum’u da unutmadık. Bugün düzenlemiş olduğumuz bu gecede sizlerle Erzurum’un örf ve adetlerini paylaşacağız. Ben gecenin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Gecede bir konuşma yapan Vali İzzettin Küçük ise, Karabük’ün diğer ilere göre genç bir şehir olduğunu ifade ederek “Karabük 1937’li yıllarda köy denilebilecek bir yerken, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının kurulmasıyla hızla büyümüş, 1995 yılında il olmuş ve bugün 108 Bin nüfuslu büyük bir vilayet konumuna gelmiştir. Demir Çelik Fabrikalarının kurulmasıyla Karabük’e pek çok şehirden vatandaşlarımız göç etmiştir. Memleketlerinden ayrılarak çalışmak üzere Karabük’e gelen bu insanlar burayı kendilerine yurt edindiler, burayı kendi memleketleri bildiler. Erzurum Türk tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Tarihimizin kırılma fayları dediğimiz dönemlerinde Erzurum her zaman önemli bir yer almıştır. Kurutuluş Savaşı mücadelesinde yine Erzurum’un önemli bir yeri vardır. İnsanlar doğup büyüdükleri yerleri özlerler. Bugün bu özlememi gidereceğiz. Erzurum’umuzun güzelliklerini Karabük’lülerle paylaşacağız. Ben bu geceyi tertipleyen başta Ziya Büyükbektaş Beyefendi olmak üzere Dernek Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerine, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi

Yapılan konuşmaların ardından gecede.Karabük Üniversitesi Erzurum Bar Ekibi davul zurna eşliğinde gösteri yaptı. Sakarya şiirini okuyan küçük Elif Sude Arslan ise salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı. Gecede ayrıca; Akçaabat Yöresi Halkoyunları ekibi gösterisi, şair-ozan Selahattin Kazanoğlu ve Baki Çetin’in Aşıklar Atışması ile Ali Yıldız’ın tulum dinletisi yer aldı.

Vali İzzettin Küçük’e, Kocaeli Erzurumlular Derneği tarafından bir plaket takdim edildiği gece, Türk Halk Müziği Konseri ile sona erdi.


  Editör :  Editör

2356 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Kültür Sanat

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 17
 Bugün : 180
 Dün : 441
 Toplam : 1049584
 Ip No : 3.235.108.188
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.5096 7.5231
  Euro 6.9113 6.9571
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.