Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - ÖZEL HASTENE ÇALIŞANLARI MAAŞLARINI ALAMAYINCA EYLEME BAŞLADI - www.magicfm92.com.tr
   
 ÖZEL HASTENE ÇALIŞANLARI MAAŞLARINI ALAMAYINCA EYLEME BAŞLADI

ÖZEL HASTENE ÇALIŞANLARI MAAŞLARINI ALAMAYINCA EYLEME BAŞLADI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 1.4.2011 - 14:41:06


Uzun süredir maaş alamadıklarını söyleyen Hastane çalışanları Yenişehir bölgesinde bulunan Vatan Hastanesi bahçesinde toplanarak alkışlı protesto yaptı.

 

Vatan Hastaneler Grubunun Karabük’te bulunan hastanesinde doktor, hemşire ve personeli maaş alamadığından iş bırakma eylemi yaptı.

  Uzun süredir maaş alamadıklarını söyleyen Hastane çalışanları Yenişehir bölgesinde bulunan Vatan Hastanesi bahçesinde toplanarak alkışlı protesto yaptı.

Hastane Başhekimi Dr. Hakan Özçelebi, uzun süredir maaş alamadıklarını söyleyerek, “ Doktor maaşları 6-7 ay geriden gidiyor. Personel maaşı ise 3 ay geriden gidiyor.  Uzun süredir maaş almamamıza rağmen örnek bir davranış sergilenmiştir. Yaşam şartları zor. Personelimiz kıt kanat geçiniyor. Ücretsiz çalışmayı hiçbir zaman kimse işine yansıtmadı. Bizde doktor olarak elimizden geleni yaptık ama yaşam şartları dayanılmaz hale geldi. Maaşlarımızı alamadığımızdan dolayı bugün iş bırakma eylemi yaptık” dedi.

Hastane ameliyathane sorulu hemşiresi Nihal Ayrancı ise, hesaplarında maaşlarını görünceye kadar bu eylemi sürdüreceklerini dile getirerek, “ Bizlere verilen bir tarihler vardı, sürekli oyalandık ve sabrettik. Kimse çalışmasını bırakmadı ve canla başla çalıştı. Bu son nokta ve kimsenin dayanacak gücü kalmadı. Artık insanların işe gelecek parası bile yok. Mağduriyetimizin giderilmesi ve sesimizin duyulmasını istiyoruz. Kimse bize gerekli açıklamayı yapmadı” diye söyledi.

Karabük Vatan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Orhan Can ise, sorunun en kısa sürede çözüleceğini ifade ederek, personele şu açıklamalarda bulundu:

“Ciddi bir ortaklık anlaşması imzalandı. Ön sözleşme imzaları atıldı. Bu ciddi anlaşma rekabet kuruluna gönderildi. Ancak rekabet kurulunun iş yoğunluğu nedeniyle dosyamız askıda bekliyor. Rekabet kurulunun görüşleri sonrası ortalık resmileşmesi sonrası yüklü miktarda para geliri gelecek. Grubumuz büyük olduğundan nakit  sıkıntısı vardır. 1 Mayıs’tan itibaren bu hastanede nasıl hizmet verildiği ve anlayışın nasıl değiştiğini herkes görecek. Arkadaşlarımıza verdiğimiz sıkıntıdan dolayı özür diliyoruz. Personelimizin maaşlarını Nisan ayı içersinde çözeceğiz. Bunun sözünü veriyorum.   Hastanenin imajını bozmaya kötülemek yerine biraz daha sabretmenizi istiyorum”

Çalışanlar ise, kendilerinin sürekli kandırıldığını, esnafa borçlu olduklarını ve artık onlarıın yüzüne dahi bakamadıklarını söyleyerek tepkilerini dile getirdi.

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Erdinç Ateş ise, artık kemiğin bıçağa dayandığını dile getirerek, “Herkesin bütün borçları birikti. Doktorlara ve personele bir miktar para yatırmaları lazım. Patronumuz bizi duyar. Eğer bu iş olmazsa ben eylemime devam edeceğim.

 


  Editör :  Editör

1612 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 424
 Dün : 443
 Toplam : 1048129
 Ip No : 3.238.186.43
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.3117 7.3248
  Euro 6.8252 6.8703
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.