Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Vali Küçük; Karabükte pek çok çalışma devam ediyor - www.magicfm92.com.tr
   
 Vali Küçük; Karabükte pek çok çalışma devam ediyor

Vali Küçük; Karabükte pek çok çalışma devam ediyor
 Yazı Boyutu

 Tarih : 5.4.2011 - 12:15:21


Bütün çalışma ve gayretlerimizi hepsinin sonu yani nihai amacı buradaki insanların yüzünü biraz güldürmek ve onların hayatındaki sorunları azaltmak, refahlarını ve yaşamak standartlarını artırmaktır.

 

Makamında bir basın toplantısı düzenleyen Karabük Valisi İzettin Küçük ; "

Bütün çalışma ve gayretlerimizi hepsinin sonu yani nihai amacı buradaki insanların yüzünü biraz güldürmek ve onların hayatındaki sorunları azaltmak, refahlarını ve yaşamak standartlarını artırmaktır. Başta vali olmak üzere kuruluşların bütün memurların bütün sivil toplum örgütlerinin amacıda bu olmalıdır." dedi.

Karabükte başlatılcak çalışmalarla ilgili bilgiler veren Vali Küçük özetle şunları söyledi;

Üç nisanda en önemli hadise Kares gibi büyük bir iş merkezinin açılışı oldu.

İlimizin durumu ile ilgili yatırımları ile ilgili ilimizin istikameti ile ilgili Karabük’lü hemşehrilerimizi ile paylaşmak istiyorum. Çünkü bütün çalışma ve gayretlerimizi hepsinin sonu yani nihai amacı buradaki insanların yüzünü biraz güldürmek ve onların hayatındaki sorunları azaltmak, refahlarını ve yaşamak standartlarını artırmaktır. Başta vali olmak üzere kuruluşların bütün memurların bütün sivil toplum örgütlerinin amacıda bu olmalıdır.

 

Karabük’te pek çok çalışma devam ediyor. İlimiz yatırımlarla çok iyi bir seviyeye gelecektir. Şehir olma anlamında, kent olma anlamında ihtiyaçlarımız orada yaşayan insanları sadece ekonomik ihtiyaçları değil,  her türlü ihtiyaçları sosyal hayattan sanat hayatına spor hayatına kadar bir insanın medeni ülkede medeni bir şehirde yaşayan insanın ihtiyaç edebileceği bütün arzularını karşılamaya yönelik. Tamamen demiyorum, önemli ölçüde gerçekleştirmiş olacaktır.

 

Mayıs ayında Karabük Meteroloji istayonunun ihalesini yapacağız. Bina Kapullu Mahallemizde yapılacak. Dört buçuk dönüm arazisi var. Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü valilik binasında  Bu müdürlüğünde binası 5000 Evler 75. Yıl Mahallesinde yine mayıs ayında ihalesini yapıyoruz. Toplam 6 kat olacak ve 2 bin 500 metre kare kapalı alanın olacak.

Karabük İl Tarım Müdürlüğünün binasını mülkiyeti Yeşilmahalle’de bin 800 metre karelik bin alanda. Karabük Tarım Müdürlüğü’nün il binasının ihalesi Haziran ayına kayabilir.

 

Yurt ile ilgili Klavuzlar Köyünde karar alında. 500 kişilik ama, çok zorlanırsa 700 kişilik kapasiteye çıkabilecek bu sene Temmuz ayı içersinde temeli atılacak

 

Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezini beraber planladık. Mevcut Halk Eğitim Merkezinin binasındaki çalışma biraz büyük çalışma. Buranın proje çalışmaları için 5 trilyonluk ödeneği geldi. Haziran ayında ihalesi yapılacak.

 

Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesinin ihalesi yapılmıştı. Yakında yer teslimi yapılacak ve böylece bölgede ki en sistemli okullarımızda yeni projelere uygun olarak yapılan bir okul gerçekleşitirilecek.

 

İnce Kaya’da bir su kemerinde büyük iddialı bir turistik çalışma kafe, oturma ve dinlenme alanları  ihalesini yapılacak. Proje çalışması yaklaşık 4 ay sürdü. 21 Nisan’da ihalesi yapılacak.

 

Kanyon geçiş ihalesi yapıldı 17 Nisan’da burayı turizme açacağız. Ayrıca burada büyük bir çalışma var. O bölgede İncekaya Köyünün kanalizasyonu bu dereye aktığı için 100 milyar lira tutarında bir kanalizasyon ihalesi yapacağız. O dere tertemiz ve pırıl pırıl olacak, oraya gelen turistler yüzebilecekler.

 

Katı atık bertaraf tesisi ile ilgili bilindiği üzere  oraya ulaşmak için yol ihalesi yapılmıştı. 500 milyar liralık bir ihale 6 kilometresi bitti 7 kilometresi kaldı. Bu tesisin iki buçuk veya 3 milyon değerinde bir ihalesi yapılacak bu sorunda bitmiş olacak.

 

Özel idare binası ile ilgili çalışmalarımız devam etmek üzere. Mencilis Mağarası önünde bir çalışmamız var. Çok iddialı ve büyük bir çalışma. Projesi teslim edildi, bir veya bir buçuk ay içerisinde burarın da ihalesini yapacağız. Basit bir piknik alanı değil 800 milyar veya 1 trilyonluk büyük bir çalışma . Şelale olacak, akarsular olacak, derenin üzerinde lokantalar olacak.

 

Eskipazar Hadriyapolis ile ilgili proje çizimi iki hafta içerisinde teslim edilecek. Buranın üst tarafındaki eski Roma dönemine ait antik eserlerin görünür hale getirilmesi ili ilgili çalışma. Proje bana geldikten sonra bende kurula getireceğim buda Haziran ayını bulur gibi. Çünkü ihale olması için kuruldan geçmesi gerekiyor.

 

İlin kültür ve sanat alanı ile ilgili çalışma yapmamız gerekiyor. Bununla ilgili bizim çok ciddi çalışmalarımız var. Kitabımız çıktı Karabük tarihi ile ilgili Karabük tarihi dediğimiz sadece il merkezi değil köyleri ile beraber Zorban ve Kılavuzlar Köylerini içeren bir çalışma oldu.  Karabük ve ilçeleri ile ilgili her ay birer tane kitap çıkartacağız. Bunun planlanması yapıldı. 20 veya 25 gün sonra Safranbolu ile ilgili çok özel ve güzel bir çalışma elimizde olacak.


  Editör :  Editör

1402 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 6
 Bugün : 429
 Dün : 443
 Toplam : 1048134
 Ip No : 3.238.186.43
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.3117 7.3248
  Euro 6.8252 6.8703
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.