Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - İçme Suyu Arıtma Projesinde Son Viraj Alındı - www.magicfm92.com.tr
   
 İçme Suyu Arıtma Projesinde Son Viraj Alındı

İçme Suyu Arıtma Projesinde Son Viraj Alındı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 12.4.2011 - 16:27:41


Karabük Safranbolu İçme Suyu Arıtma Tesisi yapım ihalesini kazanan firma MPE Mühendislik ile DSİ arasında gerçekleştirilen sözleşme imza töreninde projenin tanıtımı gerçekleştirildi.

 

Karabük Safranbolu İçme Suyu Arıtma Tesisi yapım ihalesini kazanan firma MPE Mühendislik ile DSİ arasında gerçekleştirilen sözleşme imza töreninde projenin tanıtımı gerçekleştirildi.

 Toplantıya DSİ Genel Müdürü İsmail Uğur, Karabük Milletvekillerinden Mehmet Ceylan ve Cumhur Ünal, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İçme Suları Daire Başkanı Ömer Özdemir, MPE Mühendislik Genel Müdürü Mahmut Paputcu ve Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Ezgi Töre ve Şube Müdürleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak DSİ Genel Müdürü İsmail Uğur kısa bir konuşma yaparak yapılan sözleşmenin hayırlı olmasını dilediğini söyledi. Projenin tanıtım sunumunu İçme Suları ve Kanalizasyon Daire Başkanlığına bağlı Şube Müdürü ve bir Karabüklü olan Cengiz Özkan yaptı.

Sunumun ardından tesisin Karabük’e Kazandırmasında büyük emeği olan iki milletvekillerinden Mehmet Ceylan söz alarak duygularını ifade etti.  Ceylan konuşmasında şunları söyledi: “ihalenin gerçekleşmesi sürecinde çeşitli zorluklar oldu, ama sonunda başardık. MPE firmasına hayırlı olsun. Bu yatırımın Karabük Safranbolu halkının hizmetine sunulması arzusu içindeyiz. Bu tesisi normal olarak şartnamede yazılan süreden daha az bir süre içinde gerçekleştirilmesi, 6 ayda tamamlanmasını bekliyoruz. 

Bu tesis DSİ’ ye de bir tecrübe oluşturacak ve önemli bir deneyim olacaktır. İddialı bir teklif sunan firmamızın teklifi bizi memnun etmiştir. Metreküp başına 4 kuruşluk bir maliyet çok iyi bir maliyettir. Bu vatandaşımıza da çok fazla bir maliyet getirmeyecektir. Sizlere başarılar diliyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum.”

Yine projede büyük emek sahibi olan bir diğer Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ise “Karabük ve Safranbolu’ya hayırlı olmasını istiyorum. Bu projemizi adeta çocuk büyütür gibi büyüttük ve bu güne geldik, bunun mutluluğunu yaşıyorum. Projemiz gecikmemiştir. Şu anda bir yıl daha önce hizmete giriyor. MPE firmamızın yapımını kısa sürede tamamlayacağını düşünüyorum.”

 

Projenin daha erken hizmete girmesi konusunda başından sonuna yine büyük çabalar gösteren Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise Dsi’nin bütün yetkililerine, projemizin baştan sona bu güne gelmesinde bütün yatırımlarından dolayı Safranbolu halkı adına emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Karasunun hem Karabük hem Safranbolu için içilebilir bir kalitede halkımıza ulaşması için hükümetimiz üzerine düşeni hakkıyla yaptı. Hükümetimize çok teşekkür ediyorum. DSİ ye çok teşekkür ediyorum. Yer seçimi noktasında bir çalışma yaptık. Tesisimizin erken kurulması için bir çalışma yaptık. Safranbolu belediyesi olarak katkılarımız da olmuştur. Müteahhit firmamıza da her türlü yardımcı olacağımızı belirtmek istiyorum. Bütün ilgililere teşekkür ediyorum.

 

Karabük belediye başkan yardımcısı Ezgi Töre ise emeği geçenlere teşekkür ederek “milletvekillerimize ve Dsi’ye teşekkür ediyorum. Karabük’ün uzun süredir beklediği suya kavuşuyoruz. Altyapımızı yeniledik. Karabük belediyesi olarak vatandaşımıza kaliteli suyu sunma konusunda hazırız. Firmamıza da destek olmaya hazırız. Hayırlı olmasını diliyorum.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi ve DSİ ile Müteahhit firma MPE Mühendislik arasında sözleşme imzalandı. İmza töreninin ardından Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy katılımcılara Safranbolu lokumu ikram etti.


  Editör :  Editör

1590 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Nisan 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 8
 Bugün : 267
 Dün : 665
 Toplam : 715557
 Ip No : 18.234.111.56
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7921 5.8025
  Euro 5.1626 5.1968
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.