Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Tescilli Binalarda Yangın Denetimleri Yapılıyor - www.magicfm92.com.tr
   
 Tescilli Binalarda Yangın Denetimleri Yapılıyor

Tescilli Binalarda Yangın Denetimleri Yapılıyor
 Yazı Boyutu

 Tarih : 15.4.2011 - 16:34:56


Safranbolu Belediyesi tescilli binalarda yangınlara karşı periyodik olarak denetim yapacak bir heyet oluşturdu. Her hafta Salı günleri yapılacak denetimlerde tescilli taşınmazlarda yangınlara karşı alınabilecek tedbirler belirlenecek

 

Safranbolu Belediyesi tescilli binalarda yangınlara karşı periyodik olarak denetim yapacak bir heyet oluşturdu. Her hafta Salı günleri yapılacak denetimlerde tescilli taşınmazlarda yangınlara karşı alınabilecek tedbirlerin yönlendirilmesi, yangın riskine karşı eksik ya da yanlış uygulamalar varsa tesbit edilip ruhsat bağlanabiliyorsa ruhsata bağlanmasının sağlanması ve denetlenmesi sağlanacak.

Bu konuda Safranbolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğünden uzman personellerden oluşan 5 kişilik heyet denetimlere başladı. Turizm tesisleri ve tescilli taşınmazların kullanıcılarını yangına karşı alınabilecek tedbirler hakkında yönlendirilmesi, varsa aykırı uygulamaların düzeltilmesi için 1 ay süre tanınıyor. Uygunsuz imalatların yıkılmaması ya da ruhsata bağlanmaması durumunda ise yürürlükteki mevzuat çerçevesinde yasal işlemler başlatılacak.

İTFAİYE EKİPLERİNDEN BİLİNÇLENDİRME PROJESİ

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünce Tarihi konaklarda yangınların çıkmaması için bir dizi çalışma başlatıldı. Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un itfaiye personeline yönelik gösterdiği özel planlama çalışması eğitimleri ve aktifliği beraberinde getirdi. Personelin önümüzdeki süreçte itfaiyecilik mezunlarından oluşmasına dönük çalışma başlatılan Safranbolu Belediyesinde çalışan itfaiye erleri otel esnaflarına ziyaretlerde bulunup hem denetim hem de bilinçlenme toplantıları yapıyorlar.

Proje kapsamında Safranbolu’da bulunan otellerin itfaiye erlerince tanınması ve yaşanabilecek olasılıklar karşısında nasıl müdahalelerde bulunalabileceği konusunda etüt çalışmaları yapılıyor.

Safranbolu’daki bütün otelleri kapsayacak olan bu çalışma sonucunda hem itfaiye erleri konakları tanıma imkânı bulmuş olacak hem de otel sahibi esnaflar yangınlara karşı daha bilinçli ve ekipmanlarının tamamlanması yönünde çalışmalar gerçekleştirilecek. Esnafların çalışmadan dolayı memnun oldukları gözlenirken, itfaiye ekipleri ayrıca baz okul, iş yeri ve resmi dairelerde yangınlar hakkında teorik ve pratik bilgiler vererek imkanlar dahilinde çeşitli tatbikatlar gerçekleştirecekler.

 


  Editör :  Editör

1309 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Nisan 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 5
 Bugün : 267
 Dün : 665
 Toplam : 715557
 Ip No : 18.234.111.56
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7921 5.8025
  Euro 5.1626 5.1968
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.