Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Turizm Haftası Kutlama etkinlikleri Safranboluda başladı. - www.magicfm92.com.tr
   
 Turizm Haftası Kutlama etkinlikleri Safranboluda başladı.

Turizm Haftası Kutlama etkinlikleri Safranboluda başladı.
 Yazı Boyutu

 Tarih : 15.4.2011 - 18:38:36


Programda bir konuşma yapan Vali İzzettin Küçük ise, Turizm Haftası ile hem geçmiş senenin muhasebesinin yapıldığını, hem de bu senenin perspektif ve vizyonunun ortaya koyulduğunu ifade etti.

 

35. Turizm Haftası kutlama etkinlikleri Dünya Miras Kenti Safranbolu’da başladı. Tarihi Cinci Han’da düzenlenen kutlama programına Vali İzzettin Küçük başta olmak üzere Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ile vatandaşlar ve turizm işletmecileri katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin “Ülkemizde turizm bilincini geliştirmek ve iç turizmi canlandırmak, halkın turizm hareketliliğine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası Turizm Haftası olarak kutlanmaktadır. Turizm hizmetle büyüyen, sevgiyle gelişen bir ağaçtır. Aslında turizmdeki gelişme, turist sayısındaki sağlıklı artış bu güzel sözle kendisini en iyi şekilde ifade etmektedir. Şehrimize gelen misafirlerimizi Türk misafirperliğinin en güzel örneklerini sergileyerek karşılamak, onlara en güzel ve en kaliteli hizmeti sunarak onların memnuniyetini kazanmak, mutlu ayrılmalarını sağlamak her zaman bizim turizmdeki değişmez politikamızdır.” dedi.

Belediye Başkanı Necdet Aksoy ise yaptığı konuşmada şunları söyledi;”Turizm bence bir barış köprüsüdür. Sevgiyle yoğrulan, insanları birbirine sevgi ile kaynaştıran dünyadaki en büyük barış köprülerinden birisidir. Dünyanın her yerinde yaşanan çalkantıları turizm ile sona erdirmek mümkündür. Safranbolu da Dünyanın beklide en sakin, en dingin yerlerinden birisidir. Bu kent geçmişte yaşatmış olduğu çok kültürlülük olgusunu bugün turizm ile benimseyerek daha da çoğaltmakta, daha da yüceltmektedir.

Programda bir konuşma yapan Vali İzzettin Küçük ise, Turizm Haftası ile hem geçmiş senenin muhasebesinin yapıldığını, hem de bu senenin perspektif ve vizyonunun ortaya koyulduğunu ifade ederek “Ben bu sene Safranbolu merkezli olarak Karabük’te turizmin bir sınıf atlayacağına inanıyorum. Sınıftan kastım şu, konaklama ve kalış süresi olarak, gezilebilir alan olarak kastediyorum. Bütün bunlarla ilçemiz kategorik olarak Beypazarı, Taraklı, Göynük vb. ilçelerin sınıfından çıkıp, bence Kapadokya, Kuşadası sınıfına girecektir. Yurt içi ve yurt dışından daha çok kişi gelecektir, daha çeşitli insanlar gelecektir,<daha zengin insanlar gelecektir. Bütün çalışmalarız bu yöndedir ve çalışmalarımız başlamıştır. İlçemizin turizmdeki en önemli sorunu konaklama sürelerinin kısa olması konusu. Genelde günübirlik turlar geliyor. Turizm ekonomisi ile dönen bir çark. Bu çarkın da burada dönmesi lazım. İşte bunu kırmamız gerekiyor. Bundan dolayı çalışmalarımızın önceliğini buna verdik. Yani buraya gelen insanlar seçme özgürlüğüne sahip olacak. Yani bu güzel şehrin sadece mimarisini seyredip gitmeyecek insanlar. Buranın doğasını da görecek, kültürünü de tanıyacak, güzelliklerini de görecek. Bunlar önemli. Bu anlamda ilk çalışmamız olarak 17 Nisan’da Türkiye’de ikinci yürünebilir, gezilebilir kanyonumuzu açacağız. 21 Nisan’da ihalesi yapılacak, o bölgede çok güzel dinlenme alanları ve cafe yapacağız. Projesi bitti Mayıs ayında da ihalesi yapılacak, Bulak Mağarasının çevre düzenlemesini gerçekleştireceğiz. Yine eski Hükümet Konağının aydınlatma işini yapacağız. Bu aydınlatma çok özel ve güzel olacak. Bunlar somut olarak gerçekleştirdiğimiz ve yürüttüğümüz faaliyetler. Bu yönde başka projelerimiz de var. Bunlarında çalışmaları devam ediyor. Bütün bu çalışmalar ilçemizdeki konaklama süresini uzatacaktır. Ben Safranbolu’nun bu günlere gelmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.Yapmış olduğumuz çalışmalarda da emeği ve katkısı bulunanlara da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından halkoyunları gösterisi ve Safranbolu müzikleri seslendirildi.

Cinci Han’daki program İlker Sarı’nın Cıngıllıoğlu Sanat Galerisinde açtığı yağlı boya resim sergisi ile devam etti. Serginin açılışını Vali İzzettin Küçük yaptı.


  Editör :  Editör

1328 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 3
 Bugün : 335
 Dün : 330
 Toplam : 1050465
 Ip No : 3.215.180.226
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.5096 7.5231
  Euro 6.9113 6.9571
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.