Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Şahin; Kabul edemem - www.magicfm92.com.tr
   
 Şahin; Kabul edemem

Şahin; Kabul edemem
 Yazı Boyutu

 Tarih : 17.4.2011 - 12:14:22


Üç günlük ziyaret için seçim bölgesi baba ocağı Karabüke gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin aday tanıtım programında ve Kardemir A.Şde Fırının açılış töreninde yaptığı konuşmasında işten atılanlara sahip çıktı

 

Üç günlük bir ziyaret için seçim bölgesine gelen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, KARDEMİR Yüksek Fırın'ın açılışını yaptı. Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş. tarafından yapılan 1 Nolu Yüksek Fırın, TBMM Başkanı Şahin ve Bakan Eroğlu'nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

Meclis Başkanı Şahin ve Bakan Eroğlu, baret ve önlükleri giydikten sonra KARDEMİR işçileri ile tek tek tokalaştı. TBMM Başkanı Şahin, yaptığı konuşmada, KARDEMİR'in Türk ekonomisine büyük katkılar sağladığını söyledi. Geçen yıl KARDEMİR'de yaşanan işçi çıkarmalarına da değinen Şahin, "Kardeşlerimiz burada geçimlerini sağlıyorlar, Karabük'ün ekonomisine KARDEMİR katkı yapıyor. KARDEMİR mutlaka yaşamalı. Bu nedenle KARDEMİR Türk ekonomisi için önemli gördüğümüz için her zaman önemli görüyoruz. Geçen yıl burada iş barışı ile ilgili olarak bazı olaylar oldu, bazı işçiler çıkarıldı. Keşke onlar yaşanmasaydı. Buradan ekmek yiyen hemşerilerimizin bir bölümü işinden olmasaydı. Üzüntü duyduğum ifade etmek istiyorum. Osmanlı Devletinin Kurucusu Osman Gazinin Babası Şeh Edebali'nin bir sözünü çok beğenirim. 'Ey oğul artık beysin, insanı yaşat ki devlete yaşasın. İnsan her şeyden daha önemlidir'. Bunu önce kendim için sonra bakan arkadaşım için ve herkes için söylüyorum. İnsanımıza her şart altında sahip çıkacağız. Ekmek yediğimiz tekneye zarar vermemeye özen göstereceğiz. Karabük'te hiçbir kardeşim işsiz kalmasın, akşam evine başı eğik gitmesin istiyorum. Benim için önemli olan insanın yaşatılmasıdır. Şeh Edebali onun için güzel söylemiştir, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' " dedi.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin Merkez Spor Salonunda partisi tarafından Cuma günü düzenlenen aday tanıtım töreninde de; “Hiç kimsenin işsiz kalmasını kabul edemem, hiç kimsenin boynunun bükük bir şekilde evine, ailesinin yanına gitmesine gönlüm razı olmaz, bunu da kabul edilemez buluyorum” benzer ifadeler kullanarak sendikal mücadele nedeniyle işinden ve aşından olan işçilere sahip çıkmıştı.


  Editör :  Editör

1564 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 3
 Bugün : 152
 Dün : 441
 Toplam : 1049556
 Ip No : 3.235.108.188
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.5096 7.5231
  Euro 6.9113 6.9571
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.