Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Karabük Üniversitesi Kendi Uçağını Yaptı - www.magicfm92.com.tr
   
 Karabük Üniversitesi Kendi Uçağını Yaptı

Karabük Üniversitesi Kendi Uçağını Yaptı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 13.5.2011 - 10:31:19


Karabük Üniversitesi Mekatronik Kulübü öğrencileri, 12-14 Mayıs 2011 tarihinde İstanbulda Hezarfen Havaalanında yapılacak, Hava Harp Okulunun düzenlediği Future Flight Design FFD 2011 uluslararası model uçak tasarımı yarışmasına katılıyor.

 

 MKarabük Üniversitesi ekatronik Kulübü öğrencileri, 12-14 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul'da Hezarfen Havaalanında yapılacak, Hava Harp Okulu’nun düzenlediği “Future Flight Design FFD 2011”  uluslararası model uçak tasarımı yarışmasına  katılıyor.

Karabük Üniversitesi   bünyesinde değişik bölümlerden öğrencilerin bir araya gelerek sinerji oluşturarak gerçekleştirdikleri disiplinlerarası çalışmaların güzel bir örneğini Model uçak tasarımı projesi ile biraraya gelen öğrencilerle gösterdi.

Kulüp üyesi öğrenciler yaptıkları açıklamada; “Bizler bu yarışmaya ilk defa tasarlanıp üretilen, tamamen orijinal, uzaktan kumandalı hava araçları (Küme A) kategorisinde katılıyoruz.Yapılan model uçak, yarışmasında  öncelikle yüksüz uçuş gerçekleştirecek belirli bir görevi tamamlayacak sonra içerisinde yangın su toplarını taşıyacak ve onları belirli hedeflere bırakacak şekilde tasarlandı.Bizler bu projenin başarılı olması için çok çalıştık. Bizlere her türlü desteği sağlayan başta Rektörümüze ve bilgi becerilerini bizlerden esirgemeyen hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Bu verilen desteğin karşılığını da bizler başarıyı yakalayarak göstermek istiyoruz..Yarışmada derece almaktan başka bizler için hedef yok.”diye belirttiler.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Prof.Dr. Burhanettin UYSAL : “Karabük Üniversitesi Teknoloji üniversitesidir. Robot kulübümüzün her katıldığı yarışmadan birincilikle dönmesi bunun en belirgin kanıtıdır. En son 3. sü düzenlenen Sakarya Üniversitesi robot yarışmalarında da iki birincilik birden aldılar. Üniversitemizde otuzun üzerinde faaliyettte kulüp var. Bu kulüpteki öğrencilerimiz araştırmayı seven arkadaşlarımız.Bizlerde Karabük Üniversitesi Rektörlüğü olarak gençlerimizin her türlü gayretlerini sonsuz destekliyoruz.Bu öğrenci arkadaşlarımızda Hava Harp Okulu’nun düzenlediği bu yarışmaya katılmak istediklerini bize ilettiler, bizde bunu uygun gördük ve gerekli destekleri sağladık. Öğrencilermizde kendi bilgi ve birikimlerini ortaya koyarak bu uçağı yarışmaya hazır hale getirdiler.Yapılacak olan yarışmada birinciliğin Karabük Üniversitesine geleceğine inanıyorum. Başta  sorumlu öğretim elemanlarımıza ve kulüp üyesi gençlerimizi gayretlerinden dolayı kutluyor ve başarılar diliyorum.Gerek teori gerekse uygulamadaki eğitim seviyemiz her geçen gün artıyor. Öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımızın ulusal ve uluslar arası yarışmalarda aldıkları ödüller bunun en büyük kanıtıdır.Başarıları ile göğsümüzü kabartan öğrencilerimizi ve değerli hocalarımızı kutluyor.Karabük Üniversiteli olmanın farkını ortaya koyan nice çalışmalara imza atılması temennisiyle başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

 


  Editör :  Editör

4718 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mayıs 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 96
 Dün : 153
 Toplam : 726348
 Ip No : 34.204.0.181
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.0425 6.0534
  Euro 5.4688 5.5051
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.