Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - B.İ.K. Genel Müdürü Atalay, Vali İzzettin Küçük ü Ziyaret Etti - www.magicfm92.com.tr
   
 B.İ.K. Genel Müdürü Atalay, Vali İzzettin Küçük ü Ziyaret Etti

B.İ.K. Genel Müdürü Atalay, Vali İzzettin Küçük ü Ziyaret Etti
 Yazı Boyutu

 Tarih : 2.6.2011 - 16:19:27


Atalay Ne basının özgürlüğüne müdahale edilmeli, ne de basın başkalarının özgürlüklerini kısıtlayıcı, sınırlandırıcı ya da onlara şantaj yapıcı haberler yapmamalı. Amaç üzüm yemekse, oturup o özümü hep birlikte yemeliyiz. dedi.

 

Karabük’te yayınlanan ve Resmi İlan yayınlayan gazetelerin sahipleri ve sorumlu müdürleri ile bir araya gelmek üzere Karabük’e gelen Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, Vali İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaret dolayısıyla bir açıklama yapan Vali İzzettin Küçük “Bugün tahmin ediyorum basın kuruluşlarıyla bir çalışma yapacaksınız. İlimizde basın çok kuvvetli. Yerel bazda 10 adet günlük gazete, 3 televizyon kanalı ve 3 adet radyo istasyonu bulunuyor. Nüfus sayımıza göre diğer illere oranla bu rakamlar çok yüksek. Her sektörün olduğu gibi basın kuruluşlarımızın da ufak tefek sorunları olabiliyor. Fakat biz varlıklarından dolayı memnunuz. Habercilikleri ile bu ile değer ve güzellik katıyorlar. Kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında aktif görev yapıyorlar. Basın kuruluşlarımız için bizim elimizden gelen bir şey olursa da her zaman yapmaya hazırız.” dedi.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü ve Şube Müdürleri daha sonra Valilik toplantı salonunda basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldiler.

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Müdür Atalay “Kurum olarak şubemiz olsun olmasın tüm illerimizi geziyoruz. Meslektaşlarımızla tecrübe paylaşımı yapıyoruz. Onların sorunlarını dinliyoruz. Çözüm önerilerini alıyoruz. Kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Karabük yeni bir il olmasına karşın ekonomik olarak ülkemize katkısı büyük olan güzel bir ilimiz. Bugün Basın İlan Kurumu olarak Karabük basınının haberleşme özgürlüğü, hızlılığı, verimliliği, devamlılığı, ekonomik sıkıntıları vb. konuları sizlerle paylaşmak için buradayız. Bunda Sayın TBMM Başkanımızın sizinle ilgili sorunların çözülmesi noktasında ricacı olması buraya gelişimizi hızlandırdı. Bu açıdan bizi sizlerle erken buluşturduğu için Sayın Meclis Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ziyaretimiz öncesi sizlerin sorunları çözmek amacıyla hafta sonu İlan Müdürümüz Nail Beyi buraya yollamıştık. Arkadaşlarımız ön çalışmayı bitirdiler ve bugün biz buradayız. Ben meslektaşlarımın ellerinden geleni yaptığını biliyorum ve buna inanıyorum. Gazeteci arkadaşlarımızın gerçekten ciddi sorunları var. Bir ilan ve reklam pastası var. Biz Basın İlan Kurumu olarak o ilan pastasını reklam pastasıyla desteklemek için çalışmalar da yaptık. Türk Basını Reklamcısıyla Buluşuyor toplantıları yaptık. Amacımız yerel basını daha fazla destekleyecek büyük firmaların Anadolu’ya açılmasını sağlayacak tedbirleri almaktır. Bölgenin yatırım alabilmesi, bölgenin zenginlerinin tanıtılması için basının olmazsa olmaz bir rolü var. Ne basının özgürlüğüne müdahale edilmeli, ne de basın başkalarının özgürlüklerini kısıtlayıcı, sınırlandırıcı ya da onlara şantaj yapıcı haberler yapmamalı. Amaç üzüm yemekse, oturup o özümü hep birlikte yemeliyiz.” dedi.

Genel Müdür Mehmet Atalay konuşmasının ardından basın mensuplarının kurum alanındaki konularla ilgili sorunlarını dinledi ve bu sorunların en kısa sürede çözüleceğini ifade etti.

 


  Editör :  Editör

1476 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Eylül 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 5
 Bugün : 418
 Dün : 502
 Toplam : 976827
 Ip No : 3.226.248.180
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.6251 7.6389
  Euro 7.2755 7.3237
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.