Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Vali Küçük Ramazan ayında Suç oranında yüzde 50 oranında düşüş oldu - www.magicfm92.com.tr
   
 Vali Küçük Ramazan ayında Suç oranında yüzde 50 oranında düşüş oldu

Vali Küçük  Ramazan ayında Suç oranında yüzde 50 oranında düşüş oldu
 Yazı Boyutu

 Tarih : 24.8.2011 - 16:24:33


Karabük Valisi İzzettin Küçük, Ramazan ayı, suç oranları, stadyum inşaatı, öğrenci yurtları ve turizm olmak üzere birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Karabük Valisi İzzettin Küçük, gündemle ilgili birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.
Karabük Valisi İzzettin Küçük, Ramazan ayı, suç oranları, stadyum inşaatı, öğrenci yurtları ve turizm olmak üzere birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Ramazan ayında suç oranlarında yüzde 50 oranında düşüş yaşandığını belirten Vali Küçük, Karabük'ün hareketli ve yüksek tempoda bir ay geçirdiğini kaydetti. Küçük, “Ramazan Karabük'te gayet sakin geçti. Özellikle suç oranlarında yüzde 50 oranında düşüş oldu. İş olarak sakin geçmedi. Hareketli ve iş temposu yüksek bir ay geçirdi Karabük. Normalde çalışma temposu biraz düşerdi ama bu yıl işlerin yetişmesi anlamında hızlı bir tempo vardı. Ramazan ayında Somali için yardım kampanyalarımız oldu. Diyanet tarafından Somali için Karabük'te geçtiğimiz cuma namazında 161 bin lira para toplandı. Başbakanlığın 7-8 gün önce başlattığı yardım kapmasında ise şuana kadar 121 bin lira toplantı. Tahmin ediyorum buda cuma gününe kadar 150 bin lira olacak. Türk milleti büyük bir millet böyle bir manzara karşısında ürperip her şeyini veriyor. Karabük'te bir cuma namazında 161 bin lira toplanması bizim göğsümüzü kabartıyor. Canlı bit toplumuz biz” dedi.
Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadyumunda yapılan tribün çalışmalarını da değerlendiren Vali Küçük, çalışmaların 15 Eylül'e kadar yetişmeyeceğini ancak maçların oynanacağını söyledi. Bulak Mağarası ve önünde yeni bir düzenleme yapılacağını belirten Vali Küçük şöyle konuştu:
“Stadyum 15 Eylül'e yetişmez ama maç yapacağız. Bir aksilik olmazsa Ekim ayında kale arkası tribün hizmete girer. Bulak mağarası ve önünde yeni bir düzenleme olacak. Projesi bitmek üzere. Bayındırlık Müdürlüğü binası inşaatını yakında ihaleye çıkıyoruz. Özel İdare binası projesini çizdiriyor. Tarım Müdürlüğü binasının yatırım programımıza aldık. Bulak mağarası ve önünde yeni bir düzenleme olacak. Projesi bitmek üzere ve 20 güne ihalesini yapacağız. Burası Karabük'ün en güzel piknik yeri olacak. Önünde 20 tane kamelyası ve içince ocağı olacak. Hadrianapolis Antik kentinin ihalesini iptal ettik. Pahalı bir teklif verildi. Yakında yeniden ihaleye çıkarak bu yıl belli bir bölümü turizme açacağız. Bunun yanında diğer inşaatı devam eden hastane ve cezaevi çalışmalarımız var. Karayolu 15 Eylül'de bitecek Karabük Safranbolu kavşağı daha modern ve kente yakışır bir kavşak olacak. Kazaların devam etmesini nedeniyle burası yıkıldı. En modern kavşakta yapsanız kazalar devam edince hayat sizi yalanlıyor. Daha güvenli ve modern bir kavşak olacak.”
ÖĞRENCİ KONAKLAMA SORUNU
Karabük Üniversitesi'nin öğrenci sayısının her geçen yıl artması nedeniyle kentte öğrenciler için konaklama sorunun yaşandığını da belirten Vali Küçük, “Öğrenci sayımız arttıkça gerekli önlemleri almamız gerekli. Her şeyden önce insanların güvenliğini sağlamayız. Güvenliğini sağlayamadıktan sonra gerisi boş. Şimdi üniversitemizin olduğu bölgede öğrenci artışı ve nüfus hareketliliği göz önünde bulundurarak oraya alt veya üst geçit yapılması gerekir. Çünkü artan nüfus karşısında o yol kazaya davetiye çıkarıyor. Bölünmüş bir yol olduğundan bir önce önlemlerimizi almamız lazım. Öğrencilerin konaklaması için Esentepe TOKİ binalarını satın aldık ve parasını ödedik. Ancak hala TOKİ binaları bize teslim etmediğinden iç tefrişatını yapmadık. Orada bir eksiklik ve aksaklık var. Parası ödenmesine rağmen TOKİ bitirip bize teslim edemedi. 2 bin 500 3 bin kişilik öğrenci kapasitesini sağlayacak özel yurtlar yapımı devam ediyor. Bayram sonrasına hazır olmasını bekliyoruz. İşin aslından çok hazırlıklı değiliz. Siz tam tekmil hazırlanıp 6 bin öğrenciye buyurun gelin diyemiyoruz. Bu sene sorunu ne kadar kucaklıyoruz, karşılıyoruz kapasite ne kadar olacak göreceğiz. Yapımı tamamlanan köprünün bağlantı yollarının asfaltlanmasını ve bordürleri ile su menfezlerini 15 günü içinde bitirip yetiştireceğiz” dedi. Bayramda Safranbolu'ya çok talep olduğunu kaydeden Vali Küçük, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bayram çok yoğun bir talep var Safranbolu'da. 9 günlük bayram tatilinde Safranbolu'da 70-80 bin civarında bir turist akını bekliyoruz. Bizim için önemli olan turizmi daha geniş bir şekilde yıla yayabilmek. Yaptığımız çalışmalar buna dayanıyor. Güzelim evlerin mimarisinin yanında doğasıyla ilgi çekecek doğa ve diğer alanlar için çalışmalarımız sürüyor. Bayramdan sonrada Safranbolu'da 5 yıldızlı bir otelin hayırlı haberini de vereceğiz.”


  Editör :  Editör

1430 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mayıs 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 8
 Bugün : 87
 Dün : 153
 Toplam : 726339
 Ip No : 34.204.0.181
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.0425 6.0534
  Euro 5.4688 5.5051
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.