Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - REKTÖR UYSAL, ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ - www.magicfm92.com.tr
   
 REKTÖR UYSAL, ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

REKTÖR UYSAL, ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ
 Yazı Boyutu

 Tarih : 25.8.2011 - 16:12:09


Bu yıl Tıp Fakültesine 20 öğrenci alacaklarını belirten Uysal, öğrencilerin eğitimlerini bu yıl Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde yapacaklarını kaydetti.

 

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, üniversitenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
KBÜ Rektörü Burhanettin Uysal, Karabük Üniversitesi'ni kazanan öğrencileri tebrik ederek, yeni dönem için hazırlıkları Nisan ayında YÖK'e verdiklerini söyledi. Bu yıl Tıp Fakültesi'ne 20 öğrenci alacaklarını belirten Uysal, öğrencilerin eğitimlerini bu yıl Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde yapacaklarını kaydetti. Uysal, “Yine İlahiyat Fakültesi'ne 120 öğrenci aldık. İlahiyat Fakültesi Karabük'te bu yıl eğitim öğretime başlamış olacak. Türkiye'de bir ilk olan ve üniversitemizi de açtığımız Raylı Sistemler Mühendisliği'ni açtık. Çok fazla tercih edildi. En yüksek puan üzerinden aldığımız mühendisliklerden bir tanesi konumuna geldi. 6 bin civarında öğrencimiz kayıt yaptıracak, bine yakında ek kontenjan başvurumuz vardı. Biz üniversite olarak öğrencilerimizin yemekhaneleri, kantinleri, sınıfları ve sosyal alanların düzenlemesi için her türlü tedbirleri aldık. Öğrencilerimiz üniversitemize kayıta geldikleri an kimlikleri dahi basılmış olarak öğrencilerimize hizmetlerin tamını sunacağız. Ders metaryallerini hazırladık. 6 bin öğrencinin şehre gelmesi kentin dengesini değiştirecektir. Ben halkımızın öğrencilerimize sahip çıkmalarını istiyorum. Geçmiş yıllarda Karabük şehri misafirperverliğini nasıl göstermişlerse bu yılda gösterecektir. 6 bin öğrenci az bir sayı değil. Şehrin nüfusun düşündüğümüzde 6 bin yeni öğrencinin barınma ihtiyacı ortaya çıkacak. Bunların barınması için kredi yurtların aldığı önlemler var. Özel yurtların önlemleri var, ancak bunların bir kısmı yetişmedi. Kısa süreli de olsa bir kargaşa olacak. Karabük halkı misafirine öğrencisine sahip çıkacaktır” dedi.
Orman Fakültesi ile ilgili müracaatlarını bir yıldır sürdürdüklerini kaydeden Uysal, YÖK'ten gelen heyetin yaptığı inceleme sonrası Orman Fakültesi'nin kurulmasının faydalı olacağını söylediklerini belirtti. Kurulma kararının alınmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na yazısının gönderildiğini belirten Uysal şöyle konuştu:
“Dün yaptığımız görüşmeler sadece Maliye Bankalığı'nın görüşü gelmemiş. Oda kısa sürede geleceği bildirildi. Umut ediyoruz ki, 12. fakültemiz olan Orman Fakültesi'ni de en kısa sürede KBÜ'ye kazandırılmış olacak.”
Yenice halkının ilçeye Meslek Yüksek Okulu kazandırılması yönünde çok heyecanlı ve istekli olduğunu belirten Uysal, “Bizde kendilerine çok fazla destek veriyoruz. Benim hep arzu ettiğim Yenice ormanla ilgili ahşap işlemeciliği ve mobilya üzerine bir bölümün açılmasını çok arzu ediyorum. Bu nedenle Yenice'den bir heyet ve bizim mimar ve mühendislerimiz Sakarya Üniversitesi'nde incelemelerde bulundular. Oradaki MYO'ların projelerini değerlendirdiler. Yapılan inceleme sonrası bir proje üzerinde mutabık kaldık. Onlarda bu binayı en kısa zamanda bitireceklerini taahhüt ettiler. Bizde Yenice bir Meslek Yüksek Okulunu açacağız” diye konuştu.
KÖPRÜ İNŞAATI
En büyük projelerinden birinin köprü olduğunu belirten Uysal, köprünün bayramdan sonra faaliyete açılacağını belirterek şunları söyledi:
“Rektörlük binamız tamamladı. Çevre düzenlemesi devam ediyor ve 15 Eylül'de bitecek ve yeni binamıza taşınmış olacağız. KARDEMİR yönetimi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin Ekim ayında bitirilerek üniversiteye devredilmesi önünde çaba sarf ediyor. Karabük'ün en büyük inşaatı olan ve 20 bin metre kare alanı olan bu fakülte binamız inşallah Ekim ayında tamamlanacak öğrencilerimiz yeni binalarında eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecekler. Yine KARDEMİR tarafından temelleri atılan Demir Çelik Enstitüsünde proje değişikliği yapıldı. KARDEMİR yönetimi yapılacak binanın ismi ile müsemma olmasını istedi. Yani Demir Çelik Enstitüsünün betonarme olarak yapılmasını arzu etmeyerek çelik konsürksiyon yapıyorlar. Bu enstitü hem üniversitemizin hem de şehrin ve KARDEMİR'in göz bebeği olacak. 3 Nisan'da da binamız bitecek ve açılışı olacak. Bu bizim en büyük rekabet gücümüz olacak. Cami inşaatımız devam ediyor. Yine bir müteahhide verildi. Biz bu arada projelerimiz tamamladık. Bayramdan sonra stadyumun ve TOKİ binaları ile merkezi dersliklerin temellerini atmış olacağız. Tıp Fakültesi için öğretim üyelerimizi almaya başladık. Önümüzdeki yıl öğrencilerimiz Karabük'te eğitim öğretimlerini devam edecekler.”
İŞ EĞİTİM MERKEZİ TARTIŞMALARI
Karabük Üniversitesi'nin başkasının alanında hiçbir eylem yapmadığını belirten Rektör Uysal, “Bir yanlış anlama var. Karabük Üniversitesi başkasının alanında hiçbir eylem yapmıyor. Bizim yapacağımız uygulama oteli fidanlık bölgesi ile alakalı. Bir yanlış anlama olayı üzerine konuşmalar yapılıyor. Ama gerçekle ilgili hiçbir alakası yok. Oradaki okul eğitimine devam edecek. Bizim yapacağımız otel fidanlık bölgesinde. Defalarca açıklamaya çalıştık ama birileri burayı gündemde tutmaya çalışıyor. Orayı zaten biz verdik ve bugün niye geri alalım. Belediye ile mutabakata varılmadı. Fidanlık bölgesi yeşil alan içersinde ve bize bin dönümlük temel atma yerine ihtiyaç var. Belediye geçici bir süreliğine büyük imar tadilatı yapılacağından bin metre kare yeşil alan göstermemiz lazım. Biz bu İş Eğitim Merkezi Okulu'nun kullanılmayan bahçesini geçici olarak yeşil alan göstereceğiz. Yeşil alan gösterdikten sonra da biz fidanlık bölgesinde temel atma işlemlerini gerçekleştireceğiz. Ama basına öyle bir şekilde yansıdı ki, dernek başkanımız 'okulumuzu yıkıyor yerine otel yapıyor' diye çok talihsiz bir açıklama ve demeçler verdi. Biz Karabük Üniversitesi ve rektörlük olarak bir şeyi yıkmak üzere değil yapmak üzere geliyoruz. Bende bu talihsiz açıklamalardan üzüntü duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.


  Editör :  Editör

1335 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 6
 Bugün : 423
 Dün : 443
 Toplam : 1048128
 Ip No : 3.238.186.43
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.3117 7.3248
  Euro 6.8252 6.8703
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.