Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Vergili Karayollarından daha fazla asfalt yaptık - www.magicfm92.com.tr
   
 Vergili Karayollarından daha fazla asfalt yaptık

Vergili  Karayollarından daha fazla asfalt yaptık
 Yazı Boyutu

 Tarih : 8.9.2011 - 15:43:49


Karabük Belediyesinin maddi imkansızlıktan dolayı asfaltlama çalışmalarını sona erdirdi şeklinde kamu oyunda çıkan söylentilere Belediye Başkanı Rafet Vergili açıklık getirdi.

 

Belediye Başkanı Rafet Vergili Karabük Belediyesi asfalta çalışmalarını durdurdu şeklindeki söylentiler ile ilgili “ 100 kilo metre asfalt döktük. Bu da 20 bin tona yakın asfalt yapar. Belediye olarak karayollarından daha fazla asfalt yaptık” dedi

            Belediye Başkanı Rafet Vergili battı-çıktı, kent meydanı, asfaltlama çalışması, su boru hatlarının değiştirilmesi gibi konularda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

                                               BİR AY İÇİNDE TAMAMINI AÇARIZ

            Battı-çıktı ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Belediye Başkanı Rafet Vergili bir ay içinde battı-çıktının tamamının açılacağını belirterek “Bayrama yan yolları açmaya çalıştık. Tek yol açıldı ama herhangi bir sakatlık olmasın diye yolu açmadık. Bundan sonra tamamı bittikten sonra açmayı düşünüyoruz. Yan tarafta bir tane yer altından atık su boru çalışması var. tahminen 1 ay içinde tamamını açarız” dedi

 

KENT MEYDANINDA SONDAJ ÇALIŞMASI BAŞLADI

 

Kent meydanı ile ilgilide bilgiler veren Başkan Vergili “Kent meydanında sondaj çalışmaları başladı. Şu anda proje yapım aşamasında.Yıl sonuna kadar proje çalışmasını tamamlarsak hızlı bir şekilde Kent Meydanını yapmaya başlayacağız”dedi

                        KARAYOLARNIDAN DAHA FAZLA ASFALTA YAPTIK

 

            Karabük Belediyesi’nin maddi imkansızlıktan dolayı asfaltlama çalışmalarını durdurduğu şeklindeki söylentilere de açıklık getiren Belediye Başkanı Rafet Vergili “

Ne alakası var .80 Bin ton asfalt yaptık, karayollarından fazla asfalt yaptık.. Bu iş programı. Asfalt çalışmalarımızı durdurmamızın sebebi 100 kilometrenin üzerinde. Kış gelmeden açılan kanalların yaması tamamlanacak. 100 kilometre dendiği zaman 20 bin tona yakın asfalt yapar. Asfalt çalışmalarımızda herhangi bir sorun yok, programa göre hareket ediyoruz. Yamaların tamiratını bitireceğiz. Esentepe Mahallesinde, Kurtuluş Mahallesinde, Yeşil Mahallede, Kapullu Mahallesinde sokaklarda gezilmiyordu. Yalnız ana arterler değil ki asfalt yapılacak yer. Şimdi bunların hızlı bir şekilde tamiratları tamamlanacak.

Su şebekesi yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene 150 kilometre su borusu döşeyeceğiz. 150 kilometre su borusu demek 150 kilometre asfalt tamiratı demek. Yeşil Mahalle, Kurtuluş Mahallesi, Kapullu Mahallesinin su borularının tamamı değişmiş olacak. Bu bir şehir, ölçeğe vurduğunuz zaman Safranbolu’dan daha büyük bir alanın su borularının tamamı değişecek. Bunlar az bir şey değil.

Gazetecilerin konut sıkıntısı ve yurt sıkıntısı ile ilgili olarak sorduğu soruyu da yanıtlayan Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Şu anda özel sektörün yapmış olduğu yurtlar var, bazılarının ise inşaatları devam ediyor. Şu anda Karabük’te emlak fiyatları para etmeye başlayınca özel sektörde işlerine ağırlık verdi. TOKİ Soğuksu’da konut yapma çalışmalarına başladı. vatandaşlarımız Soğuksu’da yapımı başlayan TOKİ konutları ile ilgili çıkartılan dedikodulara inanmasın. Şu anda orada kayıt işlemi, para yatırma gibi bir durum söz konusu değil. kulaktan dolma dedikodulara inanmayın” dedi.

Açıklamalarında İpek Halıcılık Kurslarına da değinen Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Şu anda İpek Halı kurslarının alt yapı hazırlığı devam ediyor. Bu kurslar Belediye Sosyal Yaşam Merkezlerinde açılacak. Önümüzdeki günlerde bu kursları açacağız. Vatandaşlarımız bu İpek Halı kursları sayesinde bütçelerine ekonomik katkı sağlayacaklar” dedi.


  Editör :  Editör

1250 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Şubat 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 10
 Bugün : 462
 Dün : 507
 Toplam : 880864
 Ip No : 3.233.215.231
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.1383 6.1494
  Euro 5.4966 5.5330
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.