Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Bulut Bizim umutlarımızla kimse oynamasın - www.magicfm92.com.tr
   
 Bulut Bizim umutlarımızla kimse oynamasın

Bulut  Bizim umutlarımızla kimse oynamasın
 Yazı Boyutu

 Tarih : 13.9.2011 - 11:28:47


Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Celal Bulut muhalefetin de destek verdiği intibak yasasını iktidar partisinin çıkarmasını istedi.

 

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut intibak yasasını çıkartacağım diye söz verenlerin mutlaka bu sözünü yerine getirmesini istedi

            Emeklinin umutları ile oynanmamasını isteyen Bulut, seçimden önce hem muhalefet hem de şu anda iktidarda olan AKP’nin emeklinin intibak yasasının çıkması için söz verdiğini hatırlattı. Bulut konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bildiğiniz gibi son günlerde gündemde olan emeklinin intibak yasası 20 yıldır Türkiye Emekliler Derneği’nin gündeme getirdiği, bilhassa son 2 buçuk 3 senede adeta ilgililere ve Türkiye’yi yönetenlere ezberletircesine gündemde tutulan bir konudur.

Son seçimlere girildiğinde bilhassa İlimizde de olmak üzere bazı bölgelerde derneğimizin aktif olarak Milletvekili adayları ile yapılan istişareler neticesinde konu Sayın Başbakan’a kadar iletilmiştir.

Muhalefetinde gündeminde sürekli yer alan intibak sorununu Sayın Başbakan ilk olarak 30 Mayıs 2011 Kartal ve 4 Haziran 2011 Adana konuşmalarında bu konuyu çözeceklerini beyan etmiştir.Yeni Hükümet kurulduktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı 25 Ağustos ve 4 Eylül 2011 tarihlerinde yaptığı açıklamasında intibakla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek emekliyi sevindirmiştir. Sakın ha, bizim umutlarımızla kimse oynamasın. Gerçekten hak kaybına uğramış milyonlarca emeklinin hakkının verilmesini istiyoruz.Zamanında en yüksekten prim ödemiş, şimdi ise tabandan maaş alan emeklilerimiz var. 80 evveli, 80 sonrası, 87 süper emeklilerin durumu kanayan bir yaradır. Prim gün sayısı ve prim oranları ile ilgili intibakın yapılması gerekmektedir.

Ağzımıza bir parmak bal verilsin, bizleri hayal aleminde yaşatsınlar istemiyoruz. Haksızlığın ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Elbette biran da çözebilme imkanları yok. Yıllardır kanayan bir yara, kangren olmuş bir durum. Planlı bir takvime bağlayarak sonuçta herkesin hakkının eşit olarak ödenmesini istiyoruz.Bizim dernek olarak görevimiz ülkeyi yöneten yada yönetmeye talip olanlara yerel yönetimlere emeklinin sıkıntılarını bilimsel olarak anlatmak sorunluluğudur. Ayrıca asil görevimiz de haksızlığa uğramış emeklinin hakkını aramaktır.İntibakın bütçeye maliyeti 8 milyar TL gibi bir paradır. Daha fazla da olabilir.Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Yıllarca ülkesine alın teri dökmüş, hizmet etmiş emeklisini üzmeyecek kadar asil bir devlettir. Biz devletimizi yöneten insanların emeklinin hakkını ödeyeceklerine inanıyoruz. Çünkü Yüce Allah “karşıma kul hakkı ile gelmeyin” diyor. Biz bu devlete bu millete Sıtkısadakatla şerefimizle hizmet etmiş, emekliliği hak etmiş insanlarız.Biz ülkeyi yönetenlerden de hakkımızı istiyoruz” dedi.

 

 


  Editör :  Editör

1258 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Temmuz 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 344
 Dün : 468
 Toplam : 943875
 Ip No : 3.235.22.104
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.8428 6.8552
  Euro 6.3523 6.3944
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.