Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Vergili Mahkeme kararı benim tahliye kararımı durduramaz - www.magicfm92.com.tr
   
 Vergili Mahkeme kararı benim tahliye kararımı durduramaz

Vergili  Mahkeme kararı benim tahliye kararımı durduramaz
 Yazı Boyutu

 Tarih : 30.9.2011 - 17:47:21


Belediye Başkanı Rafet Vergili 30 Kasımda süresi dolacak olan üst geçit dükkanlarında bulunan esnaflara son çağrısını yaparak, dükkan sahiplerinin tedbir ve önlemlerini almalarını istedi

 

Belediye Başkanı Rafet Vergili 30 Kasım’da boşaltılması gereken üst geçit dükkanları sahiplerinin, “buranın boşaltılmaması için mahkemeye başvurduk, mahkemenin vereceği karara göre uygulama yapacağız”şeklinde açıklama yapmasına net cevap verdi. Başkan Vergili, “Onların başvurmuş olduğu mahkeme kararı benim tahliye kararımı durduramaz” dedi

            Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Belediye Başkanı Rafet Vergili ilk olarak battı çıktı ile ilgili açıklamada bulundu. Vergili Yapımı devam eden battı çıktı projesindeki çalışmalarının kendisini tatmin etmediğini söyledi.

Battı çıktı projesinin çalışmalarının hiç kesilmediğini belirten Vergili, “ Çalışmalar şuan bizim istediğimiz performansta değil. Şu anki çalışmalar beni açıkçası tatmin bile etmiyor. Bunun için bir iki gün içersinde çok farklı önlem alacağız. Şuanda yaptırımla ilgili işlemler devam ediyor. Battı çıktıda bir şey kalmadı. Üst tarafından yol ve kaldırım çalışmaları ile emniyet çalışmaları yapılıyor. Bunlarda kısa sürede tamamlanacak. Bu işin bu kadar uzaması bizi üzüyor. Burası açıldıktan sonra hızlı bir şekilde meydan projesinin ihalesinin hazırlığını yapıyoruz. Şuan proje ihalesi yapılıyor ve bundan sonra yapım ihalesinin hazırlıklarına başlanacak. Hızlı bir şekilde önümüzdeki yıl meydana başlanıp yıl sonuna bitirmeye niyetliyiz. Bunun yanında kent kütüphanesi de gününde bitecek eğer bitmezse onlara da yaptırım uygulayacağız” dedi. 

MAHKEME KARARI BENİM TAHLİYE KARARIMI DURDURAMAZ

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 30 Kasım’da süresi dolacak olan üst geçit dükkanlarının tahliyesine süresinde başlanacağını ve hiçbir mahkeme kararının bunu durdurmayacağını söyledi.

Üst geçit dükkanları işle ilgili kooperatifin kendilerine 4 aylık kira bedeli olan 107 bin lira borcunu da ödemediğini belirten Vergili şunları söyledi:

“ Biz bu arkadaşlarımızla bu işin mutabakatını tam 2.5 yıl önce yaptık. En son bir yıl önce geldiklerinde bu yıl sonuna kadar yeniden süre uzatımı yaptık. Oradaki arkadaşlara Belediye olarak çok makul kiralar ayarlayarak ekonomik katkıda bulunduk 2.5 yıl boyunca. Ama oradaki bazı arkadaşlar olayları farklı şekilde çarpıştırmaya başladı. Mesela mahkeme kararı dedikleri şey. Biz  üst geçit dükkanlarının tamamını kooperatife kiraya vermiştik. Devamlı yakındıkları konu ise orada 18 dükkanın boş olduğunu onlardan kira alınmamsıydı. Bizde bu 18 dükkanı geri alalım diye boş olduğuna dair tespite gittiğimizde oralarında dolu olduğunu gördük. Bunlarda dükkanları yıkacak diye alel acele mahkemeden hemen tedbir kararı almışlar, 30 Kasım’a kadar bu dükkanların yıkılmaması için. Bunu yapmalarına gerek yoktu. Zaten 30 Kasım’a kadar bizim verdiğimiz süre var. Bunların almış olduğu mahkeme kararı onların oradan çıkmasını durduracak bir karar değil. 18 boş dükkanın 30 Kasım’a kadar kullanım hakkı ile ilgili karar aldırmışlar. Hadi bunu da geçelim, 300 liraya kiraya verdiğimiz yerin bize şuan 107 bin lira kira borcu var.   Hatta bazıları bizim 300 liraya kira verdiğimiz dükkanları bin ile bin 500 liraya başka birilerine kiraya verdiğini biliyoruz. Yani kooperatifin 4 aydır ödemediği kira var bize. Şimdi burada hangi, hak, hukuk ve adaletten bahsediyorlar. Buradaki dükkanlar belediyeninse 60 – 70 kişinin kullanım yeri değil, 110 bin nüfuslu bir kentin kullanım alanıdır. Burası benim yada bir başkansının değil, Karabük’ün dükkanları. Bazıları kendi şahsi menfaatlerini kullanmaya çalışıyor. Benim siyasi bir beklentim yok. Ben Karabük’ün ortak menfaati ile ilgili çalışma yapıyorum. Beni bundan hiç kimse vazgeçiremez. Nasıl biz 30 Kasım’a kadar bu süreyi vermişsek, bu süreye uyacaklar ve tedbirlerini alacaklar. Hala tedbir almayan arkadaşlar varsa önlerinde 2 ay var ve ona göre tedbirini önlemini alsın. Benim üst geçit dükkanlarını yıkmamı ve tahliye kararını hiçbir mahkeme kararı durduramaz. Yapılan bir protokol var. KARES bitince buranın boşalması gerekiyordu. Şimdi verilen süre 30 Kasım’da dolacak ve kesinlikle tahliye edilecek.”

38 EVLERİN PAZARLIĞI SÜRÜYOR

Karabük’ün girişinde bulunan ve KARDEMİR’e ait 38 evlerin yıkılması ile ilgili Yönetimn ile görüşmelerin devam ettiğini de anlatan Başkan Vergili, anlaşma sağlandığı takdirde yıl sonuna kadar binaların yıkılacağını söyledi.

Belediye olarak hassas konularda çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden Vergili, “Mutlak bir şekilde her şeyden önce Karabük Demir Çelik Fabrikasının menfaatlerini korumamız gerekli. Biz KARDEMİR ile bugünlere geldik. Buranın sayesinde Karabük doğdu. Bizim Demir Çelik’te hiçbir şahısla pazarlığımız olmaz, demir çeliğin ve Karabük’ün menfaatleri ile ilgili pazarlığımız olur. Biz KARDEMİR’le Karabük ve Karabük Belediyesinin menfaatleri dışında hiçbir pazarlık yapmadık. 38 evlerle ilgili şöyleydi böyleydi diye pazarlık içersinde olduğumuza dair laflar yapılıyor. Şartlar değiştikçe biz farklı yaptırımlara gidiyoruz. Şuan birkaç gün içersinde ya oturup anlaşacağız öyle yıkacağız, yada ben bedelini verip yıkacağız. Şuan o aşamaya kadar geldik. Ama ben yıl sonuna kadar 38 evleri yıkmaya niyetliyim” ifadesinde bulundu.

Vergili son olarak, Karabük Üniversitesinin yapacağı uygulama oteli ile ilgili gerekli işlemlerin büyük kısmı tamamlandığını konunun imar komisyonun olduğunu önümüzdeki meclis toplantısında karara bağlanacağını da sözlerine ekledi.

 


  Editör :  Editör

3254 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Eylül 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 7
 Bugün : 283
 Dün : 446
 Toplam : 979446
 Ip No : 3.235.101.50
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.5546 7.5682
  Euro 7.1495 7.1968
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.