Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Karabük Üniversitesi Kampüsü Resim Bölümü Öğrencileri ile Hayat Buluyor. - www.magicfm92.com.tr
   
 Karabük Üniversitesi Kampüsü Resim Bölümü Öğrencileri ile Hayat Buluyor.

Karabük Üniversitesi Kampüsü Resim Bölümü Öğrencileri ile Hayat Buluyor.
 Yazı Boyutu

 Tarih : 4.10.2011 - 13:05:33


Fethi Toker GSF Resim Bölümü Başkanı Yrd.Doç.Dr. Anıl Ertok Atmaca nezaretinde 3 ve 4. Sınıf Resim Bölümü öğrencileri Karabük Üniversitesi Kastamonu bağlantı Köprüsünün Kastamonu Yolunun Üniversiteye bakan kısmınıresimle güzelleştirdi

 

Karabük Üniversitesinde fiziki yapılaşma son sürat devam ederken bunun yanında yapılaşmaya uygun olarak peyzaj düzenlemeleri de aralıksız devam ediyor. Yapımı tamamlanan Karabük Üniversitesi Köprüsünün çevre düzenlemesinde de sona gelindi. Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü  Başkanı Yrd.Doç.Dr. Anıl ErtokAtmaca nezaretinde 3 ve 4. Sınıf Resim Bölümü öğrencileri Karabük Üniversitesi Kastamonu bağlantı Köprüsünün Kastamonu Yolunun Üniversiteye bakan kısmını , önce gökyüzü renklerine boyayıp  sonrada martı figürleri yaparak canlandırdılar.

Karabük Üniversitesi uygulamalı eğitime büyük önem vermektedir.  Bu doğrultuda da öğrencilerin alanlarında uygulama yapma fırsatı verilmektedir. Öğrencilerin insan ve doğa sevgisini, etik ve estetik sorunlara karşı duyarlılıklarını, yaratıcılıklarını artırarak düşüncelerini görselleştirmeleri sağlanmaktadır.

Daha önce de hayvan barınaklarının dış cephelerini, mühendislik fakültesi binasına makine figürü, kapalı spor salonuna sporu karakterize eden resimler yapan, Üniversitemiz teknesi Barbaros’u boyayan öğrenciler bu kez de Kastamonu yolunun üniversiteye bakan duvarına hayat verdiler.

Araç çayı üzerinde oluşturulan göletle uyumlu olması için duvar önce gökyüzü renkleri olan mavi ve tonlarına boyandı.  Daha sonra da gökyüzünü tamamlayıcı olarak martılar eklendi. Böylece köprünün çehresi değişerek güzel bir görünüme kavuştu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Prof.Dr. Burhanettin UYSAL öğrencilerin kendi emekleri ile yapmış oldukları çalışmalardan dolayı çok mutlu olduğunu ifade dereken, “ Öğrencilerimize arzu ettikleri her ortamı oluşturmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Kampusumuzü yürüyüş yolları, açık spor salonları, yeşil alanları, havuzları, botanik bahçesi ve göleti ile öğrencilerimizin huzur bulduğu ve dinlenebilecekleri bir yer haline getiriyoruz. Tabi bunu hep birlikte yapıyoruz. Her defasında yinelediğimiz birlik ve beraberliğimizin simgesi olan,  Karabük Üniversitesini diğer üniversitelerden ayıran en büyük özelliği Biz duygusunun var olması ve yapılan her şeyin altına “Biz Karabük Üniversiteliler” imzasının atılmasıdır. Her bireyin burada yapılan her işte bizzat alın teri vardır. Akademik, idari personeli ve öğrencisi ile Karabük Üniversitesi bir ailedir. Ben emeği geçen herkesi kutluyor öğrencilerimin de gözlerinden öpüyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.

 

 

 


  Editör :  Editör

3205 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 2 Puan Verildi
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Kasım 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 196
 Dün : 416
 Toplam : 1004836
 Ip No : 100.24.113.182
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.9170 7.9313
  Euro 7.5684 7.6185
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.