Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Vergili: Battı çıktı hafta sonuna kadar trafiğe açılacak - www.magicfm92.com.tr
   
 Vergili: Battı çıktı hafta sonuna kadar trafiğe açılacak

Vergili: Battı çıktı hafta sonuna kadar trafiğe açılacak
 Yazı Boyutu

 Tarih : 31.10.2011 - 13:19:15


Belediye Başkanı Rafet Vergili, yapımı devam eden battı-çıktı projesinin uzamasında müteahhitle biraz kopukluk olduğunu söyledi.

 

 Belediye Başkanı Rafet Vergili, yapımı devam eden battı-çıktı projesinin uzamasında müteahhitle biraz kopukluk olduğunu söyledi.

Battı-çıktı projesini bitirmek için gayret ettiklerini belirten Vergili, "Bir iki noktada problem vardı ve onu da bugün yarın çözerlerse hafta sonunda trafiğe açmayı planlıyoruz. Burada müteahhitle biraz kopukluk oldu. Hızlı bir şekilde belediye personelimiz telafi etmek için çalışıyorlar. İnşallah Bu hafta sonuna kadar battı çıktı'yı trafiğe açarız" dedi.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 30 Kasım'da süresi dolacak olan üst geçit dükkanlarının öyle ya da böyle boşalacağını ve kendisi açısından bu işin bittiğini söyledi. Üst geçit dükkanlarındaki esnafın bizden yardım ve destek istemesinin hiçbir anlamı yok diyen Vergili, "Biz bu arkadaşlarımızla bu işin mutabakatını tam 2.5 yıl önce yaptık. En son bir yıl önce geldiklerinde bu yıl 30 Kasım'a kadar yeniden süre uzatımı yaptık. Onlar şimdi konuşurken, bize söz verdiydi, bize şöyle olduydu diye söylüyorlar. Bizim kayıtlarımızın içinde de ne konuştuysak var. Bunun dışında o esnaf arkadaşlarımızın hepsi burada odada söz verdi. Biz kendilerine onların arzu ve istekleri doğrultusunda iki kere uzatma verdik. Onların hepside namus şeref sözü vererek 30 Kasım 2011'de dükkanları boşaltacaklarının sözünü verdiler. Biz onların vermiş olduğu sözlere göre kendimize program yaptık. Biz onlara farklı projeler sunduk ama onlar yanaşmadı. Şuan yine olayı tersine döndürmeye çalışıyorlar. Şehrin ortasında 300 liraya oturuyoruz diye esnafız diyorlar. Bende şimdi buradan soruyorum; orada 300 liraya dükkanı kiraya alıp esnaflık yapmayacak bir tane Karabüklü var mı?. Bende bunu soruyorum. Benden 300 liraya alıp, bin ila bin 500 liraya kiraya veriyorlar. KARES AVM ile buranın işi bitiyor aslında. Biz bunu da kullanmadık. KARES hizmete girdiğinde buralar otomatikman boşalıyor ve çünkü bunla ilgili sözleşme var. Benim açımdan bu iş bitti. 30 Kasım'dan sonra öyle ya da böyle orası boşalacak. Bunun hukuki süreci de yok artık. 30 Kasım'dan sonra o dükkanlar yıkıldıktan sonra üst cadde trafiğe kapatılacak ve bizimde üst geçit dükkanlarının orada imar programlarımızı değerlendirmelerimiz olacak. Bu programlar da tamamen Karabük'ün menfaatlerine kullanılacak. Yoksa hiç kimsenin menfaatine kullanılmayacak. Biz başkaları gibi değiliz ve daha hala bu şekilde düşünen siyasi partiler var Karabük'te" diye konuştu.


  Editör :  Editör

1330 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
 
 Takvim

Haziran 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 8
 Bugün : 506
 Dün : 525
 Toplam : 935367
 Ip No : 34.204.193.85
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.7573 6.7695
  Euro 6.1683 6.2092
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.