Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Rektör Prof. Dr. Uysal ikinci kez atandı - www.magicfm92.com.tr
   
 Rektör Prof. Dr. Uysal ikinci kez atandı

Rektör Prof. Dr. Uysal ikinci kez atandı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 8.12.2011 - 12:18:51


Cumhurbaşkanı Gülün, Anayasanın 130uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13üncü maddeleri uyarınca, YÖKün önerdiği üç aday arasından Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne ikinci kez Prof.Dr. Burhanettin Uysal atandı.

 

2007 yılında kurulmasına rağmen Karabük Üniversitesine tekrar atanan Rektör Uysal’ın yapmış olduğu çalışmalar ile Türkiye’de sayılı üniversiteler arasında yer alan Karabük Üniversitesi başarıları ile bir çok üniversiteyi geride bıraktı.

            Dört yıllığına daha Karabük Üniversitesi Rektörlüğünü yürütecek olan Prof. Dr. Burhan Uysal, gerek üniversite bazında gerekse Karabük kamuoyunca yaptığı başarılı çalışmaları ile takdir toplamıştı.

Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne tekrar atanan Prof. Dr. Burhanettin Uysal yaptığı açıklamada “Öğretim üyesi arkadaşlarımın güven ve desteği, Yüksek Öğretim Kurulu'nun teveccühü ve Cumhurbaşkanımızın takdiri ve onayı sonucunda ikinci defa Karabük Üniversitesi'ne rektör olarak, ülkeme hizmet edecek olmanın sevincini ve mutluluğunu tekrar yaşamaktayım. Bu onurlu göreve beni layık görenlere şükranlarımı arz etmek istiyorum. Büyük bir gurur ve sevinçle, aynı zamanda büyük sorumluluklar yüklendiğimin bilincindeyim.

Dört yıllık rektörlük görevim süresince, Üniversitemizin gerek fiziksel alt yapısını gerekse akademik başarı düzeyini Türkiye'deki üniversiteler arasında iyi bir konuma getirmiş olmamız başta öğretim üyeleri, çalışanlarımız ve kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Biz Karabük Üniversitesi olarak bir aileyiz ve yaptığımız işleri Biz Karabük Üniversiteliler olarak yapmaktayız.

Karabük Üniversitesi denildiğinde akla gelen en temel olgu, üniversitemizin gelişim sürecinde elde ettiği başarılardır. 2007 yılında Cumhuriyet kenti Karabük’te kurularak yükselen ve bugün mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Karabük Üniversitesi, kalitesi ve faaliyetleriyle ülke sınırlarını aşan bir üniversite konumuna gelmiştir. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti'nin ‘çağdaş eğitim yuvası’ olan Karabük Üniversitesi'nin, gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağına olan inancım tamdır.

Rektörlüğümün ilk gününden itibaren iddia ve ideallerimizin doğrultusunda yapmış olduğumuz stratejik plan ile belirlediğimiz amaçlara yönelik çalışmalarımızın büyük bir kısmını yapmanın mutluluğunu yaşarken yine bu doğrultuda hedeflerimizden ödün vermeden istikrarlı bir şekilde devam edeceğimizi belirtmek isterim. Bunları yaparken; temel hedefimiz ülkemizin ve bölgemizin gelişim ve değişim hedefleri doğrultusunda, akademik özgürlüklerin tüm bilim insanlarınca yaşandığı, demokratik, katılımcı, çağdaş ve rekabet edebilen bir dünya üniversitesi yaratmaktır.

Önümüzdeki süreçte, üniversitemizin gelişmesine ve büyümesine paralel olarak ve ihtiyaçlar doğrultusunda yerleşke alanımızı genişletme çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Karabük Üniversitesi, önümüzdeki yıllarda evrensel boyutta önemli bir kariyer merkezine dönüşecek, ilimizin, bölgemizin ve beraberinde ülkemizin gelişimine katkı sağlayacaktır. Çünkü Karabük Üniversitesi var olan değerlerinin üstüne her geçen gün yenilerini ekliyor.

Üniversitem için öncelikli bir diğer konu, Dünyaya kapılarını açan evrensel bir üniversite olmak, üniversitemizin önemli hedeflerinden biridir. Bu bağlamda, yurt dışında farklı ülkelerde bulunan üniversitelerle yaptığımız ikili anlaşmalar çerçevesinde, öğretim üyesi ve öğrenci değişimi çalışmalarına ayrı bir önem vermekteyiz.

Tüm bu gelişmelerin ışığında Karabük Üniversitesi, genç bir üniversite olmakla birlikte yeni kurulan üniversiteler içerisinde her alanda çok hızlı gelişim ve değişim göstererek altyapısını tamamlayarak ‘yeni üniversite’ düşüncesini kendinden söz ettiren ve örnek alınan ‘dünya standartlarında, evrensel bir üniversite’ olarak değiştirmeye başlamıştır.

Tabi ki bu değişimde, şüphesiz üniversitemiz öğrencilerimizin, öğretim elemanlarımız ve idari personelimizin katkısı büyüktür. Ben buradan üniversitemizin başarılarını kendi başarısı ile eş tutan, destekleri ile güç katan, Karabük Üniversitesi bilincini yaşayan ve yaşatan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Devlet vatandaş işbirliğinin en güzel örneklerinden olan ve Siz değerli Karabük halkının desteği ve güveni ile YÖK’ün ve Cumhurbaşkanlığımızın övgülerini alan Karabük Üniversitesi yoluna emin adımlarla ilerleyen, kendinden söz ettiren ve örnek alınan bir üniversite konumuna gelmiştir.

Bu süreçte hakkımızda verilen kararın ülkemize ve üniversitemize hayırlı olmasını dilerken, katkı ve desteklerini esirgemeyen kurum, kuruluş ve Karabük halkına bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi

 

 

 


  Editör :  Editör

1667 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mayıs 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 499
 Dün : 438
 Toplam : 931769
 Ip No : 34.204.176.125
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.7917 6.8040
  Euro 6.3044 6.3461
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.