Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - Yalnızların Dünyasındayız - www.magicfm92.com.tr
   
 Yalnızların Dünyasındayız

Yalnızların Dünyasındayız
 Yazı Boyutu

 Tarih : 19.2.2013 - 07:39:51


Stüdyoda kendi başınasındır, kulaklığın ve mikrofonun......

 

    Stüdyoda kendi başınasındır, kulaklığın ve mikrofonun. Ağzından çıkanı kulağın duyacak öncelikle, canlı yayındasın geri dönüşü yok. Yalnızların dünyasına doğru akmaya başlıyorsun,önce sesinle sonra şarkılarınla.
    Yalnızlık öyle kelimelerin anlatacağı türden bir hikaye değil, zamanın dile gelse bile şahitlik edemeyeceği bir kabus. Kapıyı hep kendi anahtarıyla açanların boş vermişlikle vurdumduymazlığa benzeyen umutsuzluğudur. En sevmediklerimizin başına gelse diye edilesi beddualardan, insan her acıya alışıyor da yalnızlıkla bir türlü barışamıyor. O sancıyı hiçbir ağrı kesici durduramıyor.
    Hele ki içinize gömdüğünüz bir cenaze sürekli resimlere bak, radyoyu aç, şarkımızı tut çalsın diye fısıldıyorsa, yanılmaktan daha da yorucudur yalnızlık. Yalnızken daha pahalıdır hayat!
    Ekonomi dediğimiz kavram iki kişiyle doğru orantıda artıyorken yalnız biri için ters orantıda artar. Tek başınıza oturup bir restauranta yemek yerseniz garsonların acıyan bakışları sizi perişan eder bu kadar güzel biri yalnız kalabilir mi bakışını hangi restauranta gitseniz bahşiş niyetine garsonlar sunar size. Yalnızlığınızın açtığı yarayı saramadığınız yetmez gibi bir de borçlu ayrılırsınız kamuya açık alanlardan. Evde yemek üzere paket servisi yaptırdığınız akşam yemeğinizi yerken yalnızlığınızı kimseler yüzünüze vuramaz hiçbir zaman tamamını bitiremediğiniz yemeğinizden başka. Yani tek başına yenilen yemek yine pahalıya gelir oysa insan biriyle bölüşebiliyorsa makarna-pilav bile kafidir.
    Ah bölünemeyen yalnızlığımız! Kalbimizin içinde, duvarlarımızın arasında kalıyorsun ve çıtımız çıkmıyor insafsızlığına seni def edemiyoruz başımızdan. Yüksek sesle konuşamadığımız tek korkumuzdan kaçıyoruz riyakar kalabalıklara doğru, saatler baş ağrısına dönen bir tükenmişlikle üşütüyor ellerimizi anlıyoruz yalnızlık yetimlik gibi acıymış. Sokak çocuklarının acısına benzer bir acının tanımını yapamazken kendimize itiraf ediyormuşuz, ne vakit bir yerimiz kanasa ve yara bandı yapıştırmak lazım olsa bakkalın merhametinden başka kimseye rica edemiyormuşuz.
    Bir büyü yapabilseydim eğer yalnızlığı yok ederdim. Ne alıp veremediğim var yalnızlıktan diye soruyorum kendime hiç alacağım vereceğim yok ama nedense yakamdan düşmüyor. Kendi sesimi duymaktan yoruldum. İnsan kendi sesinden yorulur mu? Herkesin duasında tanrıdan bir dileği var benim dileğimse beni sağır eden bu sessizlikten bu yalnızlıktan lütfen Allah’ım beni kurtar.
    Önsözü, sonsözü belli olmayan sana kendinden başkasını aklamayan bir sessizlikte kaybolduysan yalnızsındır. Kendinle kavgalara girip yine en büyük yumruğu kendine atabiliyorsan ve kırdığın aynalardaki parçalara ayrılan yüz sureti sana aitse her gecenin sabahında yine ölmek isteyerek uyanıyorsan yaşamak zorunda olduğun hayata ..
    Sen fena yalnızsın! öyle yalnızsın ki gelse bütün evi darmadağın etse, bardakları kırsa kumandayı bulamadığı için avaz avaz bağırsa istersin. Ne o gelir ne de sessizliğin bozulur kazayla düşürdüğün çay kaşığı bile sana içten içe güler benden başka kimsen yok diye…
      Sen gözündeki yaşları cebine doldurmak istersin. Belki son ses çalarsın eski plakları    sessizliğinin sesini kısmak için, çaresiziğini anladığında artık yaşlılıktan ölmek üzeresindir hem yalnız hem de sessizce ne gariptir ki ölümün bile bozamayacaktır bu hazin sessizliğini.
     Aslında yüreğinizde taşıdığınız yalnızlık, işte tam böyle anlatılmış olsa bile, siz bizimle bozuyorsunuz yalnızlığınızı. Paylaşabiliyor ve birazcıkta dostluğa kabul ediliyorsak, ne mutludur radyo yayıncısı için sana varlığını hissettirmek. Bir Radyo düğmesini çevirmekle başlar, sizin hayatınıza almak istedikleriniz.
    Sevgiyi,dostluğu,yalnızlığı paylaşmaktır asıl olan….

  Editör :  Editör

5118 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 5 Puan Verildi
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 1 )   

 Melahat yılmaz

Tarih : 19.2.2013 18:52:49  

  Yalnızlık üzerine

Kayıtlı İp: 141.196.65.107


Yazınızı bir solukta okudum. Yalnızlık bu kadar anlatılır ancak...Hepimiz bir anlamda yalnızız.kendi kendimize konuşuyoruz, duyulmayacağını bile bile....Yazıyoruz,kimseye okutmayacağımızı bile bile....Yalnızlık paylaşılmaz Paylaşılsa yalnızlık olmaz demiş büyük şair. Bizler paylaşabildiğimize göre o kadar da yalnız değiliz sanırım. Sevgilerimle...
  Sayfalar : İlk Sayfa - [1] - Son Sayfa

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mart 2021

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 13
 Bugün : 265
 Dün : 454
 Toplam : 1047527
 Ip No : 3.237.178.91
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.3708 7.3841
  Euro 6.9194 6.9652
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.