Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv

Haberler - SON DÖNEMDEKİ ŞARKILAR ARASINDA MÜZİK DÜNYASININ EN İYİLERİ - www.magicfm92.com.tr
   
 SON DÖNEMDEKİ ŞARKILAR ARASINDA MÜZİK DÜNYASININ EN İYİLERİ

SON DÖNEMDEKİ ŞARKILAR ARASINDA MÜZİK DÜNYASININ EN İYİLERİ
 Yazı Boyutu

 Tarih : 10.3.2013 - 23:31:47


Başarılarının devamı dileklerimle.......

 

SON DÖNEMDEKİ ŞARKILAR ARASINDA MÜZİK DÜNYASININ EN İYİLERİ!


Soner Sarıkabadayı’nın uzun bir aradan sonra şarkılarıyla yeniden yükselişe geçtiğini düşünüyorum. “Kasaba”, “Bu Böyle”, “Açık Adres” ve “Koparılan Çiçekler” adlı şarkılardan sonra Soner Sarıkabadayı’nın yaptığı şarkıları sevmemiş hatta birbirinin benzeri şarkılar yapmaya başladığını düşünmüştüm. Hatta “Buz” ve “Pas” adlı şarkılardan sonra kendi seslendirdiği şarkılar da yeterince ilgi görmemeye başlamıştı. Son dönemde ise durum değişti, kendi seslendirdiği “Burada Biri Var” ve “İnsan Sevmez Mi” adlı şarkıları dinlemek bana oldukça keyif veriyor. Özellikle Röya adlı yeni bir isme verdiği “Gönder” adlı şarkıyı çok beğendim, bu arada Röya da çok güzel bir sese sahip ve şarkıyı harika yorumlamış bence.

Erdem Kınay’ın “Proje” adlı başarılı albümünde keşfettiğimiz Merve Özbey “Duman” adlı şarkı ile harikalar yaratıyor. “Duman” adlı muhteşem şarkının sözleri Deniz Erten’e bestesi ve aranjesi ise Erdem Kınay’a ait. Son dönemin en başarılı söz yazarlarından olan Deniz Erten, “Rota” adlı şarkıda olduğu gibi bu şarkıda da harikalar yaratmış. Merve Özbey, yoğun istek üzerine yakında Erdem Kınay prodüktörlüğünde kendi albümüyle karşımıza çıkacak.

Bengü’nün yeni şarkısı “Haberin Olsun” sözü ve müziği Zeki Güner’e ait harika bir şarkı ve Nihat Odabaşı’nın çektiği klip de oldukça başarılı. Bengü ile Zeki Güner’in bir araya gelmesi çok güzel bir buluşma oldu bence, yakında çıkacak olan Bengü albümünde başka Zeki Güner şarkıları da olacak. Ayrıca Zeki Güner’in kendi albümü Şubat ayında müzik marketlerdeki yerini alacak.

Linet, “Yorum Farkı” adlı albümüyle sesinin gücünü ve farkını bir kez daha ispatladı. “Şu Saniye” adlı Sezen Aksu şarkısıyla dinleyenleri kelimenin tam anlamıyla büyülüyor. Ajda Pekkan, Müslüm Gürses ve Bülent Ersoy gibi dev seslerden sonra onların şarkılarını söyleyebilmek cesaret ve ses ister, bu özellikler de Linet’te fazlasıyla var. “Şu Saniye” dışında albümdeki favorilerim arasında “Resim”, “Adını Sen Koy”, “Eylül” ve “Bulamazsın” adlı şarkılar var. Yoğun istek üzerine ikinci klip “Adını Sen Koy” adlı şarkıya gelecek.

Demet Akalın, her ne kadar “Türkan” adlı şarkısıyla şu günlerde gündemde olsa da ben “Yılan” adlı şarkıyı çok daha fazla beğendim. Özellikle, bu şarkıda Demet Akalın’a eşlik eden Ersay Üner’i çok başarılı buldum. Ersay Üner, “Yılan” adlı kendi şarkısını o kadar içten söylemiş ki her dinlediğimde ses rengi içimi titretmeyi başarıyor.  Ersay Üner’den yakında bir albüm ya da en azından bir single çalışması bekliyorum ki böyle bir hazırlığı olduğunu duydum.

Bora Duran, “Sende Gidersen” adlı şarkısıyla beni bir kez daha etkilemeyi başardı. Gerçekten çok yetenekli bir müzik adamı olduğunu düşünüyorum. “Gül Senin Tenin”, “Bir Harmanım Bu Akşam” ve “Beni Öldürdün” adlı şarkılarla çok büyük bir başarı grafiği yakaladı. “Sende Gidersen” adlı şarkı ile bu başarı daha da yukarı çıktı ve bundan sonra Bora Duran’dan daha çok hit şarkı dinleyeceğimizi düşünüyorum.

Özgün, “İnsaf” adlı sevgi dolu aşk şarkısıyla beni yaz boyu çok eğlendirdi, hatta bu şarkı benim hala çok sevdiğim ve çalmaya devam ettiğim şarkılardan biri. Yeni kliplendirdiği duygusal şarkısı “Dur Gitme” de bence çok güzel bir şarkı. Bazı isimlere sadece hareketli şarkılar yakışır ya da sadece slow şarkılara gider sesi ama Özgün’ün sesi hem eğlenceli hem de duygusal şarkılara çok yakışıyor.

Ebru Polat, “Hani Dünya Tatlısı” adlı yılların şarkısına yeni bir düzenleme yaptırarak karşımıza çıktı ve şarkının yeni hali bence çok başarılı oldu. Özellikle şarkının introsu o kadar enerjik bir şekilde başlıyor ki her dinlediğimde keyfim yerine geliyor. Teoman Topçu yönetmenliğinde green screen çekilen klip çok güzel ve iddialı olmuş, böyle şık ve iddialı kliplere daha fazla ihtiyacımız var. Ebru Polat, Şubat ayında “Hala Büyümemişsin” adlı şarkısını kliplendirecek.

Majeste isminde yepyeni bir grubumuz oldu, müzik sektörüne ve dinleyicilere hayırlı olsun. İlk dinlediğim an, “Sil Baştan” adlı şarkılarını çok beğendim, grubun solistini de ses rengi ve yorumundan dolayı çok başarılı buldum. Böyle genç ve yenilikçi isimlere, ayrıca böyle enerji dolu projelere çok ihtiyacımız var. Yolları açık olsun, yakında herkes tarafından fark edileceklerini düşünüyorum.

Demet Sağıroğlu, uzun zamandır özlediğimiz isimlerdendi ve yeni albümü beklediğimize değecek kadar kendine has oldu. Çok özel bir ses olan Demet Sağıroğlu, “Hiç Özlemedin Mi” adlı şarkısını seslendirirken hem hüzünlendiriyor hem de huzur veriyor. Albümde yer alan “Seni Çok Sevdim” adlı şarkı bir diğer favorim ve bence yakın zamanda bu şarkı da mutlaka kliplenmeli. Albümde yer alan “O La La” ve “Bir Kediye Yumul” adlı şarkılar, albüme neşe katmış ve her dinlendiğinde yaşam sevincini arttıran şarkılardan.

Mustafa Ceceli’nin yakın zamanda kliplenen “Sevgilim” adlı şarkısını çok beğendim, çok duygusal ve aşk dolu bir şarkı, dinlerken mutluluk hayalleri kurduran bir şarkı. Mustafa Ceceli’ye böyle tatlı ve sevgi dolu şarkılar yakışıyor bence, “Bir Zamanlar Deli Gönlüm” adlı şarkı da çok yakışmıştı, özellikle şarkının yeni aranjesini çok başarılı bulmuştum.

Gökhan Tepe’nin yeni şarkısı “Tanrım Dert Vermesin” çok dertli ve çok anlamlı bir şarkı. Şarkının sözleri Şebnem Sungur’a bestesi ise Gökhan Tepe’ye ait ve bu iki ismin buluşmasıyla ortaya harika şarkılar çıkmaya devam ediyor. “Birkaç Beden Önce” ve “Söz” adlı şarkıların başarısı ortada, hatta “Söz” adlı şarkı hala radyolarda yayınlanmaya devam ediyor. Bu iki ismin bir araya gelip birlikte şarkı yapmaya başlamaları tesadüf değil, bence birlikte hayat verecekleri daha çok şarkı olacak. Radyo programcısı olan, meslektaşım Şebnem Sungur’un yeteneğiyle ve başarısıyla gurur duyuyorum.

Ferhat Göçer, son albümündeki şarkıları kliplendirmeye devam ediyor ve albüm çıkalı bir sene olmasına rağmen şarkılar ilgi görmeye devam ediyor. Son kliplenen şarkı “Yanına Kalmaz” yeni düzenlemesiyle çok sevildi ve internet dünyasında en fazla dinlenen şarkılardan biri olmayı başardı. Ferhat Göçer’in sesi ayrılık şarkılarına o kadar çok yakışıyor ki dinlerken şarkıyı aynı zamanda sanki yaşıyorsunuz. Yakında, Ferhat Göçer’i son albümünde yer alan “Esirinim” adlı şarkısı da kliplenecek. Bu şarkıya yeni düzenleme yaptıran sanatçı, şarkının yeni hali ile Şubat ayında sevenlerine sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

İzel, “Düşer O” adlı şarkısıyla yeniden beğenimi kazanmayı başardı. O kadar güzel bir sese sahip ki, hep böyle özel şarkıları seslendirmeli. Alper Narman ve Onur Özdemir’in yaptığı “Düşer O” çok zekice yazılmış çok farklı ve özel şarkılardan, dolayısıyla herkes anlamayabilir ama bu şarkıyla İzel yeniden özel bir kitleye ulaşmayı başardı. Bundan sonraki projelerinde umarım bu tarz şarkıları yorumlamaktan vazgeçmez.

Sıla, “İmkansız” adlı şarkısıyla yine farkını ortaya koydu, her ne kadar “İnşallah”, “Sevişmeden Uyumayalım”, “Yoruldum”, “Acısa da Öldürmez”, “Kafa”, “Boş Yere” ya da “Oluruna Bırak” kadar olmasa da bu şarkı da yol almayı başardı. Yeni kliplenen şarkısı “Zor Sevdiğimden” çok daha sevilecek bence, Sıla’nın şarkı sözü yazma stili gerçekten çok başka ve çok zekice.

Ozan Doğulu & Model buluşması büyük bir başarı ile sonuçlandı ve “Dağılmak İstiyorum” son dönemin en beğenilen şarkılarından biri olmayı başardı. Model, ilk günlerinden beri inanarak desteklediğim ve çok beğendim bir grup, bundan sonra da başarılı albümler yapmaya devam edecekler bence. Yakın zamanda, 2013 yılına özel “13 Düet” ismiyle müzik marketlerde yerini alacak olan Nilüfer albümünde de Nilüfer ile “Şov Yapma” adlı şarkıyı söyleyecek olan Model, bu haberle beni yeniden meraklandırmayı başardı.

Gökhan Türkmen, “Bitmesin” adlı şarkısıyla sevenlerini oldukça memnun etti. Ses rengi o kadar duygusal ki, söylediği her şarkıyı adeta yaşayarak söyleyen Gökhan Türkmen, başarılı şarkı seçimleriyle günden güne kitlesini arttırmaya devam ediyor. Klip konusunda da dikkat çeken Gökhan Türkmen, ilginç ve konulu kliplerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Murat Dalkılıç, “Bir Güzellik Yap” adlı şarkısıyla bütün yaz beni eğlendirmeyi ve en sevdiğim şarkının sahibi olmayı başarmıştı. Son kliplendirdiği şarkı olan “Lüzumsuz Savaş” ile yine harikalar yaratan Murat Dalkılıç, başarısını sürdürmeye devam ediyor. “Lüzumsuz Savaş” adlı şarkıda kendisine eşlik eden vokalisti Zeynep Bastık’ın sesi çok güzel ve bence ses rengi şarkının daha da güzelleşmesini sağlıyor.

Mehmet Erdem rüzgarı esmeye devam ediyor, “Hakim Bey” adlı şarkısıyla neredeyse her kitleye ulaşmayı başaran Mehmet Erdem, şu günlerde “Herkes Aynı Hayatta” adlı şarkısıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. 2011’in favori ismi Halil Sezai olmuştu, 2012 ise Mehmet Erdem ismiyle geçti ve bu isim 2013’e de yayılacak gibi duruyor. Bu arada hazır ismi geçmişken, Halil Sezai yakında ikinci projesiyle karşımızda olmaya hazırlanıyor. Bakalım yeniden müzik camiasını kasıp kavurabilecek mi, merakla bekliyorum.

Son olarak Ogün Sanlısoy ile Özlem Tekin buluşmasından ve “Dayanamam” adlı harika şarkılarından bahsetmek istiyorum. İyi ki bir araya gelmişler ve böyle bir proje çıkmış ortaya, her dinlediğimde mest oluyorum. Her ikisinin de sesi ve birbirleriyle uyumu muhteşem, yıllardır dost oldukları için klip görüntülerinde de o samimiyeti hissedebiliyoruz. Şarkı ve klip görüntüleri o kadar doğal ki, eminim herkes bu şarkıda anlatılan aşkı yaşamak isteyecektir…
Yeniden buluşmak dileğiyle aşksız ve müziksiz kalmayın…

  Editör :  Editör

1132 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  www.magicfm92.com.tr

 Kategori ¬ Haberler

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
 Köşe Yazıları

İlhan ALPBOĞA

İlhan ALPBOĞA ¬
Yazı Eklenmemiş
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
Zor Günler Yaşıyoruz. Zor Günler Yaşıyoruz.
Her şeyin dönüstügü bir dönemdeyiz....
 
 Takvim

Haziran 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 3
 Bugün : 518
 Dün : 525
 Toplam : 935379
 Ip No : 34.204.168.209
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.7573 6.7695
  Euro 6.1683 6.2092
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

 Posta Oku                              © Copyright - 1992- www.magicfm92.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.